Trwa ładowanie...
częstochowa

28-latek ugryzł policjanta. Miał przy sobie 3,5 kg narkotyków

Akcja policjantów z Częstochowy. Zatrzymali 28-latka, który posiadał przeszło 3,5 kg narkotyków, w tym susz, ziele i sadzonki konopi indyjskich. Mężczyzna był agresywny podczas zatrzymania, jednego z policjantów odepchnął, a drugiego ugryzł w dłoń. Prokurator zastosował wobec niego dozór i poręczenie majątkowe. Skaleczony policjant będzie musiał przejść szereg badań.

Share
28-latek ugryzł policjanta. Miał przy sobie 3,5 kg narkotyków
Źródło: WP, fot: Zenon Kubiak
d252xmv

Do zdarzenia doszło we wtorek. Policjanci z częstochowskiego wydziału kryminalnego trafili na trop 28-latka, który posiadał sporą ilość narkotyków. Kiedy podeszli do jego samochodu, mężczyzna zaczął zachowywać się bardzo nerwowo i agresywnie. Chcąc uciec, odepchnął jednego z policjantów, a drugiego ugryzł w dłoń.

Stróże prawa szybko obezwładnili mężczyznę. Po chwili okazało się, dlaczego 28-latek był tak nerwowy. W jego aucie mundurowi znaleźli trzy słoiki i metalowe pudełko z zielonym suszem. Wstępne badania wykazały, że to marihuana. Również w domu zatrzymanego policjanci zabezpieczyli sporą ilość suszu upchniętego w słoikach, dwie sadzonki konopi, już ścięte ziele i sprzęt wykorzystywany przy uprawie tych roślin. Łączna waga narkotyków to przeszło 3,5 kg.

Mieszkaniec Częstochowy został zatrzymany. Skaleczony policjant będzie musiał teraz przejść szereg badań, czy nie został zakażony jakąś groźną chorobą. W czwartek prokurator przedstawił zatrzymanemu zarzuty posiadania znacznych ilości narkotyków, ich uprawy, zbioru i przygotowania do wprowadzenia do obrotu oraz naruszenia nietykalności policjantów. Zastosowane też zostały środki zapobiegawcze w postaci dozoru i poręczenia majątkowego.

d252xmv

Podziel się opinią

Share
d252xmv
d252xmv
Więcej tematów