Trwa ładowanie...
d3i2uk9
kobieta

25 strażaków ratowało ważącą ponad 300 kg kobietę

Pożary to nie jedyne zajęcie strażaków. Czasem trzeba rozebrać fragment muru, wyjąć okno z futryną, usunąć sedes i kaloryfer. Wszystko po to, by wydobyć z łazienki uwięzioną, ważącą ponad 300 kg kobietę - podała komenda straży pożarnej na wschodzie USA. W pięciogodzinną akcję zaangażowane były trzy jednostki, liczące w sumie 25 strażaków.
Share
d3i2uk9

Ważąca 318 kilogramów Patty Brown upadła w łazience na pierwszym piętrze domu w Trenton w stanie New Jersey i nie potrafiła podnieść się o własnych siłach, dlatego wezwała pogotowie ratunkowe.

Personel medyczny nie był w stanie wynieść jej, dlatego wezwał miejską straż pożarną, która koniec końców musiała wysłać na pomoc aż trzy jednostki, liczące w sumie 25 strażaków.

Kobietę udało się przełożyć do specjalnego kosza ratunkowego dopiero po wyburzeniu części muru, wyjęciu okna, przecięciu ściany podokiennej aż do podłogi oraz usunięciu sedesu i kaloryfera.

d3i2uk9

Kosz następnie powoli opuszczono po specjalnie wzmocnionej drabinie aż do ziemi - relacjonował dowódca batalionu strażackiego Qareeb Bashir. Potem 10 strażaków przeniosło kobietę na nosze i załadowało do specjalnej karetki do przewożenia pacjentów o znacznych rozmiarach, którą przewieziono ją do szpitala.

Bashir powiedział, że pani Brown, która w trakcie swego wypadku odniosła tylko niewielkie obrażenia, była w pełni świadoma przez cały czas trwania pięciogodzinnej akcji i "wyrażała wielkie zadowolenie". Mimo wszechstronnego wyszkolenia na wszelkie możliwe trudne sytuacje, dla strażaków było to prawdziwe wyzwanie - podkreślił dowódca.

d3i2uk9

Podziel się opinią

Share
d3i2uk9
d3i2uk9
Więcej tematów