Trwa ładowanie...

25-latek zatrzymany. Szykował zamach w Berlinie

Oddział antyterrorystów zatrzymał w ośrodku dla uchodźców w Borsdorf pod Lipskiem imigranta z Maroka podejrzanego o przygotowywanie zamachu w Berlinie - podał wydawany w Lipsku dziennik "Leipziger Volkszeitung".

Share
25-latek zatrzymany. Szykował zamach w BerlinieŹródło: AFP
d4dlerb

Według gazety 25-latek zamierzał dokonać zamachu w stolicy Niemiec w sobotę, w dniu zatrzymania. Rzeczniczka miejscowej policji powiedziała, że obywatel jednego z krajów Północnej Afryki podejrzany jest o zaplanowanie "ciężkiego przestępstwa przeciwko państwu".

Saksoński Krajowy Urząd Bezpieczeństwa otrzymał w piątek wieczorem informacje o zagrożeniu. - Wczesnym rankiem w sobotę oddział specjalny zatrzymał podejrzanego - powiedział rzecznik urzędu Tom Bernhardt. Podczas zatrzymania nie doszło do żadnych incydentów.

Zdaniem policji zatrzymany jest także odpowiedzialny o wywołanie alarmu antyterrorystycznego na początku lutego w Borsdorf. To właśnie on prawdopodobnie ostrzegł dwóch uczniów idących do miejscowego ośrodka kształcenia, że ma w plecaku bombę i zamierza ją podłożyć w szkole. Zaalarmowane władze ośrodka ewakuowały teren placówki. Bomby nie znaleziono.

Prokuratura zamierza poinformować w przyszłym tygodniu opinię publiczną o szczegółach incydentu. Borsdorf liczy 8 tys. mieszkańców. Gmina znajduje się na wchód od Lipska.

Burmistrz Ludwig Martin powiedział, że nie zamierza zabiegać o zamknięcie ośrodka dla uchodźców. - Przestępcy są zarówno wśród cudzoziemców, jak i wśród Niemców - powiedział polityk CDU.

Z Berlina Jacek Lepiarz

d4dlerb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4dlerb
Więcej tematów