Trwa ładowanie...
d3n03cd
d3n03cd

25 lat dla nastolatka, który zgwałcił i zabił koleżankę

Karę 25 lat więzienia wymierzył Sąd
Okręgowy w Warszawie Krzysztofowi K., który po zabawie
andrzejkowej w 2006 r. zgwałcił, a potem udusił swą 14-letnią
koleżankę, wywabiając ją do lasu pod Warszawą.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3n03cd

Ze względu na charakter sprawy proces toczył się niejawnie. Sąd jawnie ogłosił tylko wyrok. 25 lat więzienia było maksymalną karą do wymierzenia w tej sprawie - sprawca w chwili popełnienia czynu miał niecałe 17 lat, był więc małoletni. Odpowiadał jednak przed sądem dla dorosłych.

Ogłoszony przez sędzię Anielę Zadrużną wyrok chłopak przyjął bez widocznych emocji. Jego mina pozostawała niezmienna zarówno gdy policjanci wprowadzali go na salę sądu, jak i gdy ją opuszczał.

Na poprzedniej rozprawie prokurator wnosił o karę 25 lat więzienia dla Krzysztofa K. Obrona chciała wyroku za nieumyślne spowodowanie śmierci.

d3n03cd

14-latka zaginęła na początku grudnia 2006 r., gdy wracała z imprezy andrzejkowej, odbywającej się w gimnazjum. Wyszła z niej razem z koleżanką, a po drodze dziewczyny - jak zwykle - rozdzieliły się.

Ciało nieżyjącej Ilony znaleziono następnego dnia w Ustanowie koło Piaseczna (Mazowieckie), niedaleko przystanku autobusowego. Było to kilkaset metrów od jej domu. Biegli orzekli, że dziewczyna została uduszona.

Krzysztofa K. zatrzymano kilka godzin później. Chodził do tej samej szkoły co ofiara, był jednak zawieszony w prawach ucznia z powodu picia alkoholu. Powtarzał klasę. Policja ustaliła, że przyszedł na imprezę andrzejkową, ale nauczyciele go na nią nie wpuścili, bo wtedy też był pijany.

Podczas przesłuchania przyznał się do winy i ujawnił wiele szczegółów, m.in., że szedł za dziewczynami wracającymi z zabawy.

d3n03cd

Podziel się opinią

Share

d3n03cd

d3n03cd
Więcej tematów