Trwa ładowanie...
d31trvo

24-letni Ukrainiec oskarżony o napady na kobiety w Legionowie. Usłyszał zarzuty usiłowania zabójstwa i usiłowania gwałtu

• 24-letni Ukrainiec z zarzutami m.in. usiłowania zabójstwa i usiłowania zgwałcenia
• Mężczyzna podejrzany jest o napaść na trzy kobiety w Legionowie
• Na wniosek policji 24-latek został tymczasowo aresztowany
• Grozi mu dożywocie
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
24-letni Ukrainiec oskarżony o napady na kobiety w Legionowie. Usłyszał zarzuty usiłowania zabójstwa i usiłowania gwałtu
(Policja)
d31trvo

Do dramatycznych zdarzeń doszło w ubiegły wtorek w Legionowie. Do pierwszego ataku doszło przed 22.00 na ul. Szarych Szeregów. 60-letnia kobieta wracała z pracy, gdy nagle sprawca kilkukrotnie uderzył ją twardym narzędziem w tył głowy. Kiedy kobieta przewróciła się na ziemię, napastnik próbował ją zgwałcić. Pokrzywdzona broniła się i sprawca zdołał jedynie wyrwać jej torebkę.

Po godzinie w okolicach skrzyżowania Alei Legionów i ul. Żelaznej ofiarą napaści padła kolejna kobieta. Sposób działania sprawcy był ten sam: niespodziewany atak z tyłu i uderzenia twardym przedmiotem w głowę. Tym razem sprawca próbował jednak dusić kobietę, wielokrotnie zaciskając na szyi 23-latki metalową linkę. Napadnięta także broniła się, więc napastnik ukradł jej telefon komórkowy i uciekł.

Chwilę później w rejonie ulicy Cynkowej mężczyzna ponownie zaatakował, obierając za cel kolejną 23-latkę. Także i ona została kilkukrotnie uderzona tępym narzędziem w głowę. Napastnik próbował ukraść ofierze plecak. Wcześniej szarpał ją, wykręcał, ręce, ciągnął po ziemi w kierunku lasu i zatykał usta, aby ta nie mogła wezwać pomocy. Sprawca ponownie uciekł, spłoszony przez nadjeżdżający samochód.

d31trvo

Gdy informacja o pierwszym napadzie została przekazana policji, funkcjonariusze natychmiast przystąpili do poszukiwania mężczyzny. Na teren Legionowa zostały skierowane patrole z całego powiatu, które intensywnie poszukiwały sprawcy. Policjanci, mając rysopis napastnika podany przez pokrzywdzone kobiety, posiłkowali się także miejskim monitoringiem.

Poszukiwania bardzo szybko przyniosły skutek. Zaledwie kilka minut po północy na ul. Suwalnej policjanci z zespołu patrolowo- interwencyjnego z komisariatu w Jabłonnie zatrzymali podejrzanego o przestępstwa mężczyznę.

Podczas przeszukania w kieszeni spodni policjanci znaleźli kolczyki oraz lusterko należące do jednej z kobiet. Mężczyzna był podrapany i miał podarte ubranie. Został zatrzymany i przewieziony do legionowskiej komendy. Wszystkie kobiety otrzymały pomoc medyczną.

Zatrzymany mężczyzna oświadczył policjantom, że jest obywatelem Ukrainy, a w Polsce jest od czerwca w celach zarobkowych. Badanie alkomatem wykazało u 24-latka 1,4 promila alkoholu w organizmie.

d31trvo

24-letni obywatel Ukrainy usłyszał w prokuraturze zarzuty: usiłowania zabójstwa, usiłowania zgwałcenia, usiłowania rozboju oraz dokonania dwóch rozbojów na kobietach.

Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i policjantów prowadzących sprawę i zastosował wobec podejrzanego najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Teraz może mu grozić kara nawet dożywotniego pobawienia wolności.

d31trvo

Podziel się opinią

Share
d31trvo
d31trvo
Więcej tematów