Trwa ładowanie...
d3y57h1
10-03-2006 13:30

23 tys. osób podejrzanych o przestępstwa "narkotykowe" w 2004 r.

Sejm przyjął sprawozdanie z
realizacji Krajowego Programu Przeciwdziałania Narkomanii za 2004
rok. Za przyjęciem sprawozdania było 293 posłów, 119 było za jego
odrzuceniem, 3 wstrzymało się od głosu.

d3y57h1
d3y57h1

W 2004 r. policja wykryła 26 tys. przypadków posiadania narkotyków, i 28 tys. przestępstw nakłaniania do użycia narkotyków. Zatrzymano prawie 23 tys. osób podejrzanych o przestępstwa związane z narkotykami, w tym ponad 3 tys. nieletnich.

Policjanci wykryli w kraju w 2004 r. m.in. 2 tony słomy makowej, 116 kg konopi indyjskich, prawie 150 tys. tabletek ecstasy, 56 kg amfetaminy i 11,5 kg grzybków halucynogennych. Straż Graniczna zatrzymała m.in. 46 kg heroiny i ponad 28 kg marihuany.

Sprawozdanie za każdy rok realizacji programu składane jest Sejmowi na podstawie ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. W 2004 r. wszystkie jednostki zaangażowane w realizację programu wydały na niego ponad 205 mln zł. Większość tej kwoty - 127 mln zł wydała policja.

Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii uruchomiło m.in. nową stronę internetowej poradni www.narkomania.org.pl, udzielało też dotacji na działania grup pracowników ulicznych, program wymiany igieł i strzykawek.

d3y57h1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3y57h1
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj