Trwa ładowanie...
duuwdxe
Policja

23-latek zakochał się w 12-latce? Pedofil w rękach policji

• Policja zatrzymała 23-latka z Zawiercia, który utrzymywał kontakty seksualne z 12-latką • Według dziewczynki, mężczyzna się w niej zakochał • Zatrzymany 23-latek odpowie za pedofilię
Share
Jeden z zatrzymanych
Jeden z zatrzymanychŹródło: Policja.pl
duuwdxe

23-letni mężczyzna nawiązał kontakt z dziewczynką przez portal społecznościowy. Do ich pierwszego spotkania doszło lutym tego roku podczas ferii zimowych. 12-latka przyjechała w rejon Zawiercia, do swojej rodziny. Od tego czasu spotykali się regularnie.

O kontaktach seksualnych 12-latki z dorosłym mężczyzną opowiedziała policjantom matka dziewczynki. Pewnego dnia kobieta wyczuła papierosowy dym w swoim mieszkaniu. To ją bardzo zaniepokoiło. Podczas rozmowy z dzieckiem dowiedziała się, że jej córka zakochała się w o 11 lat starszym mężczyźnie, a on najprawdopodobniej w dziewczynce.

Sprawą zajęli się policjanci, którzy przez kilka tygodni zbierali dowody przeciwko 23-latkowi. Mężczyzna został zatrzymany w środę w swoim mieszkaniu w Zawierciu.

duuwdxe

Jak podkreślają policjanci, "miłość" 12-latki i dorosłego mężczyzny to ciężkie naruszenie prawa. 23-latek odpowie teraz przed sądem za nawiązywanie kontaktu z małoletnią za pomocą systemu teleinformatycznego i współżycie z osobą poniżej 15. roku życia. W myśl kodeksu karnego grozi mu za to do 12 lat więzienia.

W piątek, na wniosek prokuratora nadzorującego sprawę, sąd aresztował 23-latka na dwa miesiące.

duuwdxe

Podziel się opinią

Share
duuwdxe
duuwdxe
Więcej tematów