23. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Krakowie
Zorganizowany na Rynku Głównym koncert zespołów: Piersi, Closterkeller i Leniwiec oraz grupy Alergen, novva i Warstadt, to tylko niektóre z atrakcji, które czekają na Was podczas 23. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Krakowie. Już tradycyjnie, będzie można wziąć udział w przygotowanych licytacjach.
Wśród wolontariuszy nie zabraknie znanych postaci, spotkacie m.in.Marcina Dańca, Krzysztofa Piaseckiego, Annę Dymną, Dorotę Segdę i Łukasza Gibałę.
W tym roku Orkiestra grać będzie aby wesprzeć diagnostykę na oddziałach onkologicznych i pediatrycznych, a także aby zapewnić godną opiekę medyczną seniorom. Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski jak co roku wspiera WOŚP i przekazał na aukcję niecodzienny przedmiot - suknię Kopciuszka, w której Alicja Bachleda-Curuś wystąpiła w spocie promującym miasto.
Na Rynek Główmy można przyjść już już od godziny 11.00, gdzie odbywać się będą happeningi, pokazy ratownictwa, nauka pierwszej pomocy oraz przygodowa gra miejska.
Na krakowskiej scenie zlokalizowanej między Sukiennicami a kościołem św. Wojciecha, próby będą trwały już od godziny 11.00. Koncert, który rozpocznie się o 16.30, potrwa aż do godziny 22.00, a zgromadzeni widzowie tuż po 20.00 tradycyjnie wypuszczą światełko do nieba podziwiając wspaniały pokaz pirotechniczny.
W siedzibie Muzeum Narodowego w Krakowie w Sukiennicach zlokalizowany zostanie Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, gdzie będzie można podejrzeć jego pracę. Na scenie będzie można usłyszeć:
WOŚP w liczbach:
- Podczas 23. Finału WOŚP w Krakowie funkcjonuje 8 sztabów. Na ulicach kwestować będzie około 2150 wolontariuszy.
- Dzięki krakowskim Sztabom w poprzednim roku na konta Fundacji trafiło łącznie około 1 120 100 zł
- Do krakowskich szpitali do tej pory Fundacja przekazała sprzęt o łącznej wartości 21 429 230,40 zł.
- Program Ratujemy i Uczymy Ratować (nauka pierwszej pomocy w klasach 1-3)
- Liczba szkół w Krakowie uczestniczących w programie RUR – 110
- Liczba szkół w Małopolsce – 1217
Szacunkowo w Małopolsce w programie wzięło udział niemal 200 tys. dzieci.
Hejnał „orkiestrowy” o połówkach godzin, akcja „nawrzucaj Adasiowi”, orkiestrowy „sklepik” oraz nauka pierwszej pomocy.