Trwa ładowanie...

22-latek ze Śląska porywał ludzi. Powód? Bardzo nietypowy

Mieszkaniec Zabrza porywał ludzi, wywoził ich do innego województwa, a następnie zmuszał ich do zawierania umów kredytowych lub zakupów sprzętu RTV.

Share
22-latek ze Śląska porywał ludzi. Powód? Bardzo nietypowy
Źródło: WP.PL
donpv7z

Mł. asp. Magdalena Szust z zespołu prasowego śląskiej policji powiedziała w piątek PAP, że zabrzanina zatrzymali policjanci z Wydziału Kryminalnego komendy wojewódzkiej w Katowicach w ramach śledztwa prowadzonego pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Katowicach. Dotyczyło ono przetrzymywania 65-letniego mężczyzny. Sprawca miał zmuszać mężczyznę do zachowania niezgodnego z prawem. Wkrótce okazało się, że nie był to jedyny tego typu przypadek.

Jak powiedziała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Katowicach Marta Zawada-Dybek, poza 22-latkiem zarzuty w śledztwie usłyszało też dwóch jego wspólników. Jeden z nich jest podejrzany o cztery przestępstwa, a drugi o trzy. W postępowaniu udało się ustalić czterech mężczyzn, którzy padli ich ofiarą.

Poza porwaniami przestępcy wyłudzali też dane osobowe różnych osób, aby w ich imieniu brać pożyczki, które nie były później spłacane.

donpv7z

Podziel się opinią

Share
donpv7z
donpv7z
Więcej tematów