Trwa ładowanie...
d4aol8k

200 tys. zł kary za a_spekty seksualne_ w "Gladiatorach"

Nadawany przez TV4 program "Gladiatorzy" naruszył
ustawę o radiofonii i telewizji - uznał przewodniczący KRRiT
Juliusz Braun, nakładając na stację 200 tys. zł kary. To pierwsza
grzywna dla programu typu "reality show" w Polsce.

d4aol8k
d4aol8k

Do tej pory swoją dezaprobatę dla takich programów Rada wyrażała jedynie poprzez pisemne oświadczenia oraz ostrzegawcze rozmowy z nadawcami. Rozmowy, do których - jak ocenia rzeczniczka przewodniczącego Rady, Joanna Stempień - przedstawiciele TV4 podchodzili lekceważąco.

W opinii Brauna stacja (która, zgodnie z deklaracjami obecnych właścicieli, miała być skierowana do inteligencji) zaprezentowała swoim odbiorcom wulgarne słownictwo, nieprzyzwoite gesty, promocja prymitywnych, naruszających godność ludzką zachowań - a wszystko to w czasie ustawowo chronionym.

Stosunek uczestników do znajomości zawartych w programie obrazuje dobrze - według Rady - wypowiedź jednego z gladiatorów: Małżeństwa z tego nie będzie, dzieci nie będzie, ale mały seks i dobry taniec to może być. Przewodniczącego Krajowej Rady oburzył szczególnie odcinek "Gladiatorów" pokazany 21 września tuż przed godz. 19, kiedy przed telewizorami zasiadają często dzieci i młodzież.

Uczestnicy programu mieli w nim za zadanie odegrać jedną z wcześniej wylosowanych scenek. Pierwsza przedstawiała roznegliżowaną kobietę oraz jej partnera wulgarnie prezentujących seksualne aspekty relacji pomiędzy kobietą i mężczyzną. Gra obydwojga uczestników miała wskazywać, że są pijani. (and)

d4aol8k
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4aol8k
Więcej tematów