Trwa ładowanie...
d4i8xrp

20. urodziny Sinfonietty Cracovii. W cały Krakowie koncerty

Z okazji swoich 20. urodzin Sinfonietta Cracovia przygotowała dla mieszkańców Krakowa cykl koncertów "Daj się zaskoczyć". Odbywać się one będą w różnych przestrzeniach publicznych: w magistracie, w galerii handlowej, w tramwaju.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
20. urodziny Sinfonietty Cracovii. W cały Krakowie koncerty
(sinfonietta.pl)
d4i8xrp

W minioną niedzielę z okazji 20. urodzin Sinfonietty Cracovii w Centrum Kongresowym ICE Kraków odbył się jubileuszowy koncert "Nowe Otwarcie". Był to pierwszy w Krakowie koncert Sinfonietty Cracovii pod batutą jej nowego dyrektora, Jurka Dybała - cenionego dyrygenta i animatora życia muzycznego oraz muzyka słynnej orkiestry Filharmoników Wiedeńskich. Z okazji jubileuszu wspólnie z orkiestrą wystąpił jeden z najwybitniejszych harfistów naszych czasów, Xavier de Maistre.

Teraz muzycy zagrają dla wszystkich krakowian. Cykl "Daj się zaskoczyć", czyli 20 koncertów na 20-lecie Sinfonietty Cracovii, potrwa od wtorku 25 do soboty 29 listopada. Muzycy chcą w ten sposób podziękować swojemu miastu i jego mieszkańcom za 20 wspólnych lat. Program koncertów ogłaszany jest z dnia na dzień.

Pierwszy koncert cyklu rozpoczął się we wtorek rano w krakowskim magistracie i o godz. 10:00 w holu Akademii Muzycznej w Krakowie. O 12:00 muzycy zagrają dla dzieci w Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki, o 14:00 w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Prokocimiu, a o 19:00 w Państwowej Szkole Muzycznej II st. im. Władysława Żeleńskiego.

Koncerty mogą mieć miejsce wszędzie: na lotnisku i w tramwaju, w urzędzie i szpitalu, w galerii handlowej i domu kultury. Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski.

d4i8xrp

Podziel się opinią

Share
d4i8xrp
d4i8xrp
Więcej tematów