Trwa ładowanie...
d375y7j

20 milionów złotych na obiekty sportowe w Poznaniu

W tym roku miasto m.in. zbuduje stadion żużlowy na Golęcinie, a także zmodernizuje halę Arena i kompleks sportowy "Chwiałka".
Share
20 milionów złotych na obiekty sportowe w Poznaniu
Źródło: WP, Fot: Zenon Kubiak
d375y7j

Czasy, kiedy Poznań promował się hasłem "Poznań stawia na sport" już dawno minęły, a od momentu oddania do użytku nowego Stadionu Miejskiego przy ul. Bułgarskiej i Term Maltańskich akurat ta dziedzina wyjątkowo odczuła zaciskanie pasa przez władze miasta.

Na szczęście w 2015 r. znów pojawią się spore pieniądze na inwestycje i to ponad 20 mln zł. Najwięcej, bo niespełna 7,2 mln zł pochłonie realizacja projektu Sportowy Golaj, czyli przede wszystkim tak oczekiwana przez fanów „czarnego sportu” odbudowa toru żużlowego. Ponad 4,7 mln zł zostanie przeznaczone na dalszą modernizację Areny.

- Gala KSW 30 pokazała, że w Arenie można zrobić wielkie widowisko, chociaż nadal są tu słabe warunki, czyli brak klimatyzacji i dobrego zaplecza – przyznaje Jakub Jędrzejewski, wiceprezydent Poznania odpowiedzialny za sport.

d375y7j

W budżecie zabezpieczono też ponad 3 mln zł na modernizację kompleksu sportowego „Chwiałka” oraz po blisko milionie na remont Miejskiego Ośrodka Sportu na Śródce i krytej pływalni na Ratajach. Kolejny milion zostanie przeznaczony na prace koncepcyjno-projektowe dalszej modernizacji obiektów sportowych na Golęcinie.

Inwestycje to niespełna połowa pieniędzy, jakie Poznań wyda w tym roku na cele sportowe. Priorytetem ma być przede wszystkim promowanie i organizowanie zajęć sportowych dla dzieci i młodzieży.

Poznań po raz kolejny będzie także gospodarzem dużych zawodów sportowych, z których największymi będą Mistrzostwa Europy w Wioślarstwie. Odbędą się także kolejne edycje takich imprez jak m.in. tenisowy Poznań Open, zawody jeździeckie (Cavaliada i memoriał im. Macieja Frankiewicza), maraton, półmaraton i triathlon.

Zenon Kubiak, Wirtualna Polska

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d375y7j

Podziel się opinią

Share
d375y7j
d375y7j
Więcej tematów