Trwa ładowanie...
dri1xjs

20 lat więzienia dla guru sekty. Zgwałcił dwie wyznawczynie

Na łącznie 20 lat więzienia za dwa gwałty skazał indyjski sąd Gurmeeta Rama Rahima Singha - podała policja. Ten popularny guru sekty zajmującej się m.in. dobroczynnością został uznany za winnego zgwałcenia dwóch wyznawczyń. Jedna miała piętnaście lat.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Drogi do więzienia w Sunarii, gdzie wyrok odsiaduje wyrok guru sekty, musi pilnować wojsko
Drogi do więzienia w Sunarii, gdzie wyrok odsiaduje wyrok guru sekty, musi pilnować wojsko (PAP/EPA, Fot: PAP/EPA)
dri1xjs

"10 lat za każdy przypadek, czyli w sumie 20 lat więzienia za obie sprawy" - powiedział AFP rzecznik Centralnego Biura Śledczego (CBI) RK Gaur. Sprecyzował, że skazany najpierw będzie odbywał jeden wyrok, a potem drugi.

Zobacz też: Gwałt 26-latki. Ziobro odwołał prokuratora

Wyrok odczytano za zamkniętymi drzwiami. Wcześniej adwokaci i przedstawiciele władz błędnie informowali, że guru odsiedzi łącznie wyrok 10 lat. Minimalna kara, jaka mu groziła, to 7 lat więzienia.

dri1xjs

50-letni Singh, wielbiony przez swoich zwolenników przywódca grupy Dera Sacha Sauda, został skazany przez sąd w Pańćkuli za winnego zgwałcenia dwóch wyznawczyń w 2002 roku w siedzibie organizacji w mieście Sirsa. Guru zaprzecza tym oskarżeniom.

Singh na własnym koncie na Twitterze określa siebie jako "świętego", muzyka, filantropa, reżysera. Dwa lata temu powstał film o nim jako "posłanniku Boga".

Namawiał do samokastracji?

Na guru ciążą jeszcze zarzuty dwóch zabójstw i nakłonienia do samokastracji 400 wyznawców, którzy mieli w ten sposób zbliżyć się do Boga.

W piątkowych zamieszkach, wywołanych przez zwolenników guru po uznaniu przez sąd jego winy, zginęło 37 osób, a ponad 250 zostało rannych. Niezadowoleni z wyroku zwolennicy Singha podpalali budynki, wywracali i palili samochody oraz atakowali ekipy telewizyjne relacjonujące protest. Do zamieszek doszło w stanach Harijana i Pendżab na północy Indii, a także w Delhi.

dri1xjs

By zapobiec protestom w poniedziałek, w stanie Harijana pozwolono policji strzelać do demonstrantów protestujących przeciwko wyrokowi na ich guru. Szczególne środki bezpieczeństwa wprowadzono w znajdującym się w tym stanie mieście Rohtak, wokół więzienia, gdzie guru jest przetrzymywany. Nie nadeszły informacje o żadnych nowych starciach.

W 2016 r. tylko jeden na cztery przypadki gwałtu w Indiach skończył sie wyrokiem skazującym, to najgorszy wynik od 2012 r. - informuje "The Hindustan Times".

dri1xjs

Podziel się opinią

Share

dri1xjs

dri1xjs
Więcej tematów