Trwa ładowanie...
d3v96ji
oprac. Patryk Osowski
09-06-2018 12:45

2-latka schyliła się po bułkę. Ruchoma taśma ucięła jej palce

Mała dziewczynka z mamą i rodzeństwem zjeżdżali schodami w galerii handlowej "Centrum Kowale" w Gdańsku. Gdy najmłodszemu dziecku wypadła bułka, schyliło się po nią, a palce dziewczynki dostały się pomiędzy ruchomą taśmę a podłogę.

d3v96ji
d3v96ji

Do zdarzenia doszło około godziny 20:30 w piątek. Relacjonując całą sytuację, portal gazeta.pl powołuje się na rozmowę z jednym ze świadków.

– Zobaczyłem, że ok. 2-letniej dziewczynce, tuż przed zakończeniem ruchomej taśmy z ręki wypadła bułka. Dziecko schyliło się, aby ją podnieść, a chwilę później usłyszałem przeraźliwy krzyk i zobaczyłem pełno krwi. Matka chwyciła dziecko i odciągnęła je od taśmy, a ja nacisnąłem przycisk bezpieczeństwa, który zatrzymał mechanizm – opisuje zajście pan Mariusz.

W rozmowie z gazeta.pl podkreśla, że cała sytuacja bardzo go zdenerwowała. Reagować trzeba było natychmiast. Gdy w najbliższym sklepie poprosił o apteczkę, odesłano go do apteki.

Chociaż mama rannej dziewczynki prawie mdlała, przechodzący ludzie omijali ją nie wykazując chęci pomocy. Pan Mariusz zwrócił się więc o pomoc do ochroniarza, którego poprosił o wyciągnięcie odciętych paluszków z maszyny. W odpowiedzi miał usłyszeć, że ponieważ jest weekend, "schodziarze mają wolne". Dziewczynka trafiła do szpitala.

Zobacz także: Jaki o Gronkiewicz-Waltz: "Są podstawy aby stawiać zarzuty"

"Dzieci powinny znajdować się pod opieką dorosłych"

Gazeta.pl zwróciła się o wyjaśnienie całej sytuacji do biura prasowego "Centrum Kowale".

d3v96ji

"Kobieta, która przebywała z 3 dzieci na terenie galerii przemieszczała się trawelatorem z poziomu 1 na poziom 0. Z zapisu z monitoringu oraz z poczynionych ustaleń możemy potwierdzić, że miało miejsce zdarzenie, w wyniku którego najmłodsze z dzieci przebywające pod opieką kobiety przewróciło się i uległo wypadkowi" - informuje biuro.

Przedstawiciele galerii dodają, że "natychmiast został zatrzymany trawelator oraz wezwane karetka pogotowia i serwis techniczny".

"Oświadczamy, że trawelator na terenie galerii handlowej w Centrum Kowale jest oznakowany zgodnie z przepisami. Dzieci do 10 lat powinny znajdować się na terenie trawelatora pod opieką osób dorosłych, oznakowanie wprost wskazuje, że dzieci powinny być trzymane za rękę" - podkreśla "Centrum Kowale".

Źródło: gazeta.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3v96ji
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3v96ji
Więcej tematów