Trwa ładowanie...
d3mivu3

19 nowych stacji Veturilo w Warszawie

19 nowych stacji z rowerami miejskim stanie w Warszawie. Do końca sierpnia na Mokotowie, Pradze-Południe, w Ursusie i na Woli powstaną kolejne wypożyczalnie rowerów Veturilo. Dzisiaj Zarząd Transportu Miejskiego podpisał umowę z operatorem sieci firmą Nextbike. Przybędzie także 209 nowych rowerów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
19 nowych stacji Veturilo w Warszawie
(WP.PL, Fot: Andrzej Hulimka)
d3mivu3

Rowery staną w następujących lokalizacjach:

Mokotów: metro Racławicka, metro Wierzbno, skrzyżowanie ul. Madalińskiego i ul. Puławskiej, skrzyżowanie ul. Czerniakowskiej i ul. Gagarina, skrzyżowanie ul. Czerniakowskiej i ul. Witosa, skrzyżowanie ul. Dolnej i ul. Sobieskiego, skrzyżowanie ul. Sobieskiego i ul. św. Bonifacego, pętla Stegny.

Ursus: PKP Ursus, PKP Ursus Niedźwiadek, urząd dzielnicy (plac Czerwca 1976), skrzyżowanie ul. Skoroszewskiej i ul. Prystora, OSiR przy ul. gen. Sosnkowskiego.

d3mivu3

Praga Południe: urząd dzielnicy (ul. Grochowska 274), plac Szembeka, Fieldorfa (k. TESCO), jeziorko Balaton (skrzyżowanie ul. Kapelanów z Abrahama), skrzyżowanie ul. Egipskiej i ul. Afrykańskiej.

Wola: skrzyżowanie ul. Wolskiej i ul. Redutowej.

Na czerwiec planowane są również niewielkie zmiany w lokalizacji istniejących stacji. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, wypożyczalnie cieszące się najmniejszą popularnością, zostaną przeniesione w inne miejsce. Stacja z ul. Lubelskiej zostanie przesunięta na rondo Wiatraczna. Wypożyczalnia z okolic Hotelu Saskiego trafi na plac Teatralny, zaś z jedna ze stacji z kampusu AWF - na skrzyżowanie Wólczyńskiej i al. W. Reymonta. Wypożyczalnia stanie też na Mariensztacie. Ponadto, w połowie lipca pojawi się kolejna stacja sfinansowana ze środków prywatnych - przed siedzibą jednego z operatorów telefonii komórkowej na ul. Marynarskiej.

W piątek podpisano również porozumienie o kompatybilności systemu Veturilo z uruchamianą w połowie czerwca siecią wypożyczalni rowerów publicznych w Konstancinie-Jeziornie. Dzięki temu rowery miejskie będzie można wypożyczyć w Konstancinie, a oddać w Warszawie - i na odwrót. Władze podwarszawskiej gminy zdecydowały się na montaż pięciu stacji z 55 rowerami.

To oznacza, że system Veturilo jeszcze w tym roku będzie liczył 200 wypożyczalni i prawie 3 tys. rowerów. Do tej pory skorzystało z niego 180 tys. osób, wypożyczając rowery prawie 3 mln razy. Wszystkie wpływy z Veturilo decyzją prezydent m. st. Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz są przeznaczane na rozwój infrastruktury rowerowej. To ponad 2 mln zł rocznie.

d3mivu3

Podziel się opinią

Share
d3mivu3
d3mivu3