Trwa ładowanie...
d2neibp

19-latka była gwałcona przez gangstera. Później poroniła. Została skazana na 30 lat więzienia

19-latka z Salwadoru została skazana na 30 lat więzienia. Evelyn Beatriz Hernandez Cruz była wielokrotnie gwałcona przez członka gangu, w wyniku czego zaszła w ciążę. Gdy poroniła, została oskarżona o morderstwo.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
19-latka była gwałcona przez gangstera. Później poroniła. Została skazana na 30 lat więzienia
(twitter.com)
d2neibp

Na świecie jest 5 państw, w których aborcja jest całkowicie zakazana. Jednym z nich jest leżący w Ameryce Środkowej Salwador. O małym państwie jest głośno za sprawą skazanej na 30 lat więzienia Evelyn Beatriz Hernandez Cruz. 19-latka była wielokrotnie gwałcona przez członka gangu i zaszła z nim w ciążę. Po poronieniu oskarżono ją o morderstwo.

Przesądzające o winie miały być okoliczności poronienia. W kwietniu 2016 roku, gdy Hernandez miała 18-lat, poroniła w łazience. Prokurator zarzucał kobiecie zaniechanie poszukiwań odpowiedniej opieki przedporodowej. Oskarżona miała też porzucić dziecko w toalecie, by umarło. Prowadząca sprawę sędzia dodatkowo wskazała na współwinę matki Evelyn, która miała pomóc córce.

Drakońskie prawo wprowadzono w Salwadorze 20 lat temu, pod wpływem nacisków inspirowanych przez kościół katolicki ruchów pro-life. Od kilku lat trwa walka o uwolnienie 17 kobiet niesłusznie oskarżonych o morderstwo. Trzy z nich są już na wolności, czwarta opuści więzienie w przyszłym roku. W ciągu ostatnich 3 lat kolejne pięć kobiet - w tym Hernandez - zostało skazanych w wyniku przepisów penalizujących aborcję.

d2neibp

Podziel się opinią

Share

d2neibp

d2neibp
Więcej tematów