Trwa ładowanie...
papież
27-07-2005 17:15

16.10 Dniem Papieża Jana Pawła II

16 października będziemy obchodzić Dzień Papieża Jana Pawła II. Tak zdecydował Sejm. Inicjatywę poparło 338 posłów. Trzech było przeciwko, dwóch się wstrzymało od głosu.

16.10 Dniem Papieża Jana Pawła IIŹródło: AFP
d20k1ja
d20k1ja

Jak napisano w ustawie, Dzień Papieża Jana Pawła II ma być hołdem składanym największemu autorytetowi XX wieku, człowiekowi, który sięgając do źródeł chrześcijaństwa uczył nas solidarności, odwagi i pokory. Ustanowienie 16 października Dniem Papieża ma być także aktem wdzięczności za trud Jana Pawła II włożony w odnowę świata.

W uzasadnieniu ustawy przypomniano, że 16 października 1978 r. Karol Wojtyła został wybrany na Papieża i przyjął imię Jana Pawła II.

"Jego pontyfikat zmienił bieg dziejów świata w każdym jego wymiarze. Ustanowienie takiego dnia będzie wyrazem dumy, że tego wielkiego humanistę, człowieka o głębokiej wiedzy i kulturze ukształtowała polska tradycja" - czytamy w uzasadnieniu.

Większość polityków ma nadzieję, że rocznicę wyboru Papieża Polaka każdy z nas poświęci na zadumę oraz że będzie to czas refleksji nad nauką Jana Pawła II.

d20k1ja
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d20k1ja
Więcej tematów