Trwa ładowanie...

#15latRazem. WP jedzie foodtruckiem z pierogami do europejskich stolic

Każdy świętuje na swój sposób. My, po pierwszomajowych wydarzeniach w kraju, postanowiliśmy wybrać się w podróż. Odwiedzić Belgów, Holendrów oraz Niemców i wspólnie celebrować 15 lat Polski w Unii Europejskiej. A że najlepiej rozmawia się przy jedzeniu, nie jedziemy z pustymi rękami.

dpd6znv
dpd6znv

Właśnie minęło nam 15 lat w Unii Europejskiej. 1 maja 2004 roku dołączyliśmy między innymi do Belgii, Holandii i Niemiec. By uczcić rocznicę, postanowiliśmy odwiedzić te kraje i sprawdzić, jak dobrze się znamy.

Czy jesteśmy sobie bliscy, ile o sobie wiemy, czy patrzymy na siebie przez pryzmat stereotypów, czy się zmieniliśmy - to wszystko chcemy zweryfikować.

Wydaje nam się, że polscy aktorzy, sportowcy czy politycy są znani na całym świecie, a przynajmniej w Europie, a jaka jest rzeczywistość? Czy rzeczywiście "chrząszcz brzmi w trzcinie" jest dla obcokrajowca wyzwaniem nie do podjęcia?

dpd6znv

Czy jesteśmy atrakcyjnym krajem, który bierze się pod uwagę, planując wakacje? I jak my zachowujemy się jako turyści?

Czy za granicą wiedzą, co dzieje się w polskiej polityce? Co Polska dała Unii? Czy stanowimy dla niej problem czy pomagamy? Czy jesteśmy w centrum UE czy na jej marginesie?

Między innymi te pytania zamierzamy zadać Belgom, Holendrom i Niemcom. Jeśli jest coś, o co wy chcielibyście zapytać, piszcie na dziejesie.wp.pl

Nie jedziemy z pustymi rękami

W podróż zabieramy ze sobą coś, co wielu Polaków nazwałoby "dobrem narodowym". Mamy foodtrucka, z którego będziemy podawać polskie pierogi. Przy okazji sprawdzimy, jak nasza kuchnia wypada na tle innych. Dowiemy się, czy wystarczająco dobrze promowana jest polska kultura i tradycja.

Podpytamy też o zbliżające się i już wywołujące w naszym kraju niemałe emocje wybory do Parlamentu Europejskiego.

O tym, co usłyszymy i co zobaczymy dowiecie się w kolejnych odsłonach cyklu #15latazem. Naszą podróż będziemy relacjonować przez tydzień.

dpd6znv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dpd6znv
Więcej tematów