Trwa ładowanie...
deey6b8

15-latek z Lublina pobił rekord świata!

Niebywałą szybkością wykazał się Michał Halczuk z Lublina, który na sobotnich zawodach w Chorzowie ustanowił nowy rekord świata w układaniu kostki Rubika. Ułożenie kostki o rozmiarach 6x6x6 zajęło mu 2 minuty 15 sekund i 53 setne sekundy.

deey6b8
deey6b8

- Poszło mi wyjątkowo szybko. Miałem dobre ułożenia - komentował tuż po zawodach Michał Halczuk. - W naszym środowisku większość ludzi jest uzdolniona matematycznie. Żeby dobrze układać kostkę trzeba opanować kilka schematów i algorytmów - dodał Michał, który jest mistrzem świata i ma na swoim koncie już dziesięć rekordów globu.

Blisko 50 entuzjastów kostki spotkało się w minioną sobotę w jednej z chorzowskich szkół, aby wziąć udział w Silesia Open 2009. - Byli zawodnicy z całej Polski oraz kilku z Węgier. Lublinianin okazał się najlepszy, miał wynik na światowym poziomie - powiedział wczoraj Kurierowi Paweł Włoszek, jeden z organizatorów Silesia Open 2009.

Zawodnicy mierzyli się w 13 konkurencjach, m.in. w układaniu kostek o różnych wymiarach, jedną ręką i z zasłoniętymi oczami, a także innych figur, np. piramid. Po wybraniu stanowiska każdy miał 15 sekund na obejrzenie zmieszanej zgodnie z regulaminem kostki. Niektórzy zawodnicy na ułożenie najmniejszej potrzebowali niespełna dwóch sekund.

Michał Halczuk już w gimnazjum nie krył swojej pasji do kostki Rubika i odnosił wiele sukcesów. Jak przekonują nauczyciele, mimo kolejnych osiągnięć, tzw. woda sodowa nie uderzyła mu do głowy.

- Wspominam Michała jako ucznia szalenie sympatycznego i niewiarygodnie skromnego - podkreśla Joanna Świtkowska, wicedyrektorka 11 Gimnazjum im. por. mar. Mariana T. Mokrskiego w Lublinie.

deey6b8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
deey6b8
Więcej tematów