Trwa ładowanie...
d2362cl

15-latek z krzyżem na Marszu Równości. Arcybiskup Marek Jędraszewski zabiera głos

- W jego geście musimy widzieć sprzeciw młodych, którzy nie chcą godzić się na seksedukację - powiedział o akcji piętnastoletniego Jakuba Baryły metropolita krakowski. Marek Jędraszewski ocenił to jako "gest dający nadzieję".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jakub Baryła na Marszu Równości.
Jakub Baryła na Marszu Równości. (East News)
d2362cl

Tydzień temu w Płocku odbył się pierwszy Marsz Równości. Wśród kontrmanifestantów znalazł się 15-letni Jakub Baryła. Nastolatek chciał zablokować manifestację, w ręku niósł drewniany krzyż z różańcem. Interweniowała policja, która wyniosła chłopaka.

Akcja wywołała wiele emocji. Teraz głos w sprawie zabrał metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski. - To znak, który budzi nadzieję. W jego geście musimy widzieć sprzeciw młodych, którzy nie chcą godzić się na seksedukację w duchu zbrodniczych ideologii, uderzających w niewinność przedszkolnych dzieci - cytuje słowa duchownego niezalezna.pl.

d2362cl

- Ten chłopiec pokazał, jak w imię czystości serca i osobistej godności, powiedzieć: Non possumus! - mówił abp Marek Jędraszewski.

Zobacz także: Czarzasty nazwał PO "paradą oszustów". Joanna Mucha: niepotrzebne słowa

Wcześniej głos w sprawie zabrał m.in. popularny na Twitterze ojciec Grzegorz Kramer. "I znów ktoś wziął krzyż w ręce i poszedł na Drugiego. I znów krzyż stał się głupstwem w oczach pogan, tym razem za sprawą chrześcijanina" - napisał na Facebooku. "Nie wiem kto temu młodemu człowiekowi podpowiedział tę akcję, ale mam nadzieję, że nie człowiek dorosły" - dodał o. Kramer.

d2362cl

Źródło: niezalezna.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


d2362cl

d2362cl
d2362cl
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów