Trwa ładowanie...
ycipk-3tgj2s

15-latek z krzyżem na Marszu Równości. Arcybiskup Marek Jędraszewski zabiera głos

- W jego geście musimy widzieć sprzeciw młodych, którzy nie chcą godzić się na seksedukację - powiedział o akcji piętnastoletniego Jakuba Baryły metropolita krakowski. Marek Jędraszewski ocenił to jako "gest dający nadzieję".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jakub Baryła na Marszu Równości.
Jakub Baryła na Marszu Równości. (East News)
ycipk-3tgj2s

Tydzień temu w Płocku odbył się pierwszy Marsz Równości. Wśród kontrmanifestantów znalazł się 15-letni Jakub Baryła. Nastolatek chciał zablokować manifestację, w ręku niósł drewniany krzyż z różańcem. Interweniowała policja, która wyniosła chłopaka.

Akcja wywołała wiele emocji. Teraz głos w sprawie zabrał metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski. - To znak, który budzi nadzieję. W jego geście musimy widzieć sprzeciw młodych, którzy nie chcą godzić się na seksedukację w duchu zbrodniczych ideologii, uderzających w niewinność przedszkolnych dzieci - cytuje słowa duchownego niezalezna.pl.

ycipk-3tgj2s

- Ten chłopiec pokazał, jak w imię czystości serca i osobistej godności, powiedzieć: Non possumus! - mówił abp Marek Jędraszewski.

Zobacz także: Czarzasty nazwał PO "paradą oszustów". Joanna Mucha: niepotrzebne słowa

Wcześniej głos w sprawie zabrał m.in. popularny na Twitterze ojciec Grzegorz Kramer. "I znów ktoś wziął krzyż w ręce i poszedł na Drugiego. I znów krzyż stał się głupstwem w oczach pogan, tym razem za sprawą chrześcijanina" - napisał na Facebooku. "Nie wiem kto temu młodemu człowiekowi podpowiedział tę akcję, ale mam nadzieję, że nie człowiek dorosły" - dodał o. Kramer.

ycipk-3tgj2s

Źródło: niezalezna.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3tgj2s

ycipk-3tgj2s
ycipk-3tgj2s