Trwa ładowanie...
d1rghw4
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

15 lat więzienia za korupcję dla byłego burmistrza Nankinu

Były burmistrz Nankinu, metropolii leżącej we wschodnich Chinach, Ji Jianye został we wtorek skazany na 15 lat pozbawienia wolności za korupcję. To kolejny przedstawiciel władz, ukarany w ramach kampanii antykorupcyjnej prowadzonej przez prezydenta Xi Jinpinga.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
15 lat więzienia za korupcję dla byłego burmistrza Nankinu
(AFP, Fot: STR)
d1rghw4

Sąd w Yantai (Jentaj) na wschodzie kraju poinformował, że od Ji przejęto miliony juanów w aktywach, w tym samochód marki Dodge i obraz wart 30 tys. juanów (4,8 tys. dolarów).

Ji został uznany za winnego przyjmowania łapówek w latach 1999-2012, a także lukratywnych propozycji od wielu biznesmenów, m.in. miliardera Zhu Xinglianga, który został zatrzymany w styczniu 2014 roku pod zarzutem korupcji.

W październiku 2013 roku Ji został zdymisjonowany, a w styczniu 2014 roku usunięty z Komunistycznej Partii Chin. Był on jednym z pierwszych urzędników, których dotknęła zakrojona na szeroką skalę walka z korupcją na wszystkich szczeblach władzy.

d1rghw4

Nankin (Nanjing), dawna stolica Chin, liczy około 8 mln ludności i jest ośrodkiem administracyjnym zamożnej prowincji Jiangsu. Ji Jianye pełnił urząd burmistrza miasta od 2010 roku. Przez mieszkańców Nankinu nazywany był "buldożerem", gdyż realizował tam wiele projektów infrastrukturalnych na wielką skalę i zezwalał na budowę licznych nieruchomości.

W ubiegły piątek władze podały, że były minister bezpieczeństwa publicznego Chin Zhou Yongkang został oskarżony o korupcję, nadużycie władzy i dobrowolne ujawnienie tajemnic państwowych. Zhou jest najwyższą rangą osobistością uwikłaną w skandal korupcyjny w historii ChRL.

d1rghw4

Podziel się opinią

Share

d1rghw4

d1rghw4
Więcej tematów