Trwa ładowanie...

14-letnia żebraczka upoiła psa alkoholem. Miał wzbudzać litość?

Straż miejska z Poznania zatrzymała 14-letnią dziewczynkę pochodzenia romskiego, która żebrała z psem wyglądającym na chorego. Jak się okazało, zwierzę zostało upojone alkoholem.
Share
14-letnia żebraczka upoiła psa alkoholem. Miał wzbudzać litość?
Źródło: Schronisko dla zwierząt w Poznaniu
d421b1a

Do zdarzenia doszło w środę na poznańskich Ratajach. W przejściu podziemnym na os. Lecha żebrała dziewczynka pochodzenia romskiego. Miała przy sobie młodego psa, który wyglądał na chorego, dlatego mieszkańcy wezwali na miejsce straż miejską. Strażnicy przekazali zwierzę do schroniska.

- Gdy zbadali go nasi lekarze, okazało się, że jest odurzony alkoholem. Dostał leki przeciwbólowe i przeciwzapalne, a także - osłonowo - antybiotyk. Przebadaliśmy mu krew, wątrobę ma zdrową – informują pracownicy poznańskiego schroniska dla zwierząt, dodając, że szczeniak wcześniej musiał nie dostawać ani picia, ani jedzenia. - Miał być cichy i grzeczny, by "na słodkiego pieska" wyżebrać więcej pieniędzy? – pytają retorycznie.

d421b1a

Dziewczynkę próbowali przesłuchać strażnicy.

- Okazało się, że to 14-latka pochodzenia romskiego, z którą był utrudniony kontakt i nie miała przy sobie dokumentów. Sprawę przekazaliśmy policji – wyjaśnia w rozmowie z Wirtualną Polską Przemysław Piwecki, rzecznik prasowy poznańskiej straży miejskiej.

Chociaż są przesłanki, aby sądzić, że w tym przypadku doszło do znęcania się nad zwierzęciem, nikt w tej sprawie nie usłyszał zarzutów.

- Policjanci pojawili się na miejscu, ale interwencję przeprowadzali strażnicy miejscy. Nikt nie złożył zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa – wyjaśnia Wirtualnej Polsce Maciej Święcichowski z zespołu prasowego wielkopolskiej policji.

d421b1a

Na szczęście w czwartek pies poczuł się już znacznie lepiej.

- Od rana rozpiera go energia, ładnie zjadł i wypił, wydalił też dużo robaków. Ciągle ma wzdęty brzuszek, więc trzeba będzie go znów odrobaczyć – informuje schronisko.

Na Facebooku ogłoszono nawet konkurs na imię dla szczeniaka. Na razie zdecydowanie najwięcej głosów zdobywa propozycja, by wabił się... Sznaps.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d421b1a

Podziel się opinią

Share
d421b1a
d421b1a
Więcej tematów