Trwa ładowanie...
d2a1bwm
IAR

14-letni Brytyjczyk aresztowany za kontakty z terrorystami z Melbourne

W Wielkiej Brytanii aresztowano 14-latka podejrzewanego o kontakty z terrorystami. Pochodzącemu spod Manchesteru Brytyjczykowi zarzuca się współpracę z grupą podejrzaną o planowanie zamachów w Australii. Nastolatek pozostawał w kontakcie z jednym z pięciu aresztowanych w Melbourne osób.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
14-letni Brytyjczyk aresztowany za kontakty z terrorystami z Melbourne
(PAP/EPA, Fot: KAREN SWEENEY)
d2a1bwm

Australijska policja podejrzewa grupę o planowanie zamachu podczas obchodów stulecia lądowania korpusu australijsko-nowozelandzkiego na wybrzeżu Turcji podczas I wojny światowej. Jest to tak zwany Dzień ANZAC, upamiętniający desant 25 kwietnia 1915 roku na półwyspie Gallipoli u wejścia do Cieśniny Dardanelskiej. Ten dzień jest powszechnie uważany w Australii za moment narodzin jej odrębności narodowej.

Policja w Melbourne zwolniła trzech spośród pięciu aresztowanych w związku z podejrzeniem o spisek, mający na celu zamach na policjantów przy pomniku żołnierzy korpusu podczas rocznicowych uroczystości.

Czwarty pozostaje w areszcie prewencyjnym bez postawienia mu zarzutów. Piąty jest nadal przesłuchiwany. Władze ujawniły, że jest to 18-letni Sevdet Besim, którego nazwisko wskazuje na tureckie pochodzenie.

d2a1bwm

Obchody Dnia ANZAC odbywają się również w Wielkiej Brytanii, ale tamtejsza policja zapewnia, że nie ma sygnałów dotyczących żadnego bezpośredniego zagrożenia.

Dowiedz się więcej - Australijska policja udaremniła zamach terrorystyczny

d2a1bwm

Podziel się opinią

Share

d2a1bwm

d2a1bwm
Więcej tematów