Trwa ładowanie...
d3bp4tz

14-latek zgłaszał, że molestował go ks. Jankowski. Prokuratura nie reagowała

- Miałem wtedy 14 lat. To był mój pierwszy stosunek seksualny - mówił Piotr J., który twierdzi, że był ofiara ks. Jankowskiego. Jego historię opisuje "Newsweek". Tygodniki w poniedziałkowych wydaniach piszą także o aferze KNF, uchodźcach i polskich stacjach telewizyjnych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ks. Henryk Jankowski
Ks. Henryk Jankowski (PAP, Fot: Adam Warżawa)
d3bp4tz

Piotra J. poznał ówczesny dziennikarz "Gazety Poznańskiej" Krzysztof M. Kaźmierczak. Chłopak zgłosił się do niego, gdy miał 21 lat. Twierdził, że księdza Jankowskiego poznał, gdy mając 14 lat uciekł z domu i błąkał się po jednym z gdańskich parków, stamtąd ksiądz zabrał go na plebanię św. Brygidy. Piotr J. mówił o prałacie "Henryk", bo – jak twierdził – ksiądz szybko przeszedł z nim na "ty".

Z relacji chłopaka wynika, że ks. Jankowski go nakarmił, później głaskał po głowie, całował po szyi, policzkach i w usta, dotykał piersi, genitaliów. Zanim doszło do stosunku, dostał drinka. Później, razem z duchownym, oglądali filmy – najpierw pornograficzny, o treści – jak mówił Piotr – pedofilskiej. Później ksiądz włączył film, na którym było widać wcześniejsze sceny z jadalni – gdy całował Piotra. Widząc to chłopak ubrał się i uciekł. Prałat zdążył mu jeszcze wręczyć tysiąc złotych.
Piotr J. zgłosił te sprawę do prokuratury. Chciał w ten sposób uchronić inne dzieci przed krzywdami ze strony duchownego. Śledczy uznali jego historię za niewiarygodną.

d3bp4tz

W poniedziałkowym wydaniu "DoRzeczy" pisze, iż "polski rząd deklaruje, że nie podpisze dokumentu, który prowadziłby do szerokiego napływu imigrantów do krajów europejskich". Tylko że do Polski obcokrajowcy i tak napływają wielką falą – pisze Wojciech Wybranowski w artykule "Coraz więcej imigrantów". I dodaje na Twitterze: - W Polsce już jest ponad 369 tys. obcokrajowców, więc pojawia się pytanie - czy - choćby w kwestiach bezpieczeństwa i ochrony zdrowia jest do tego przygotowana.

W najnowszym numerze "Sieci" analizują przekaz polskich stacji telewizyjnych. "Kto ma kontrolę nad TV, ten ma władzę – mimo ofensywy Internetu to hasło zaskakująco aktualne. Dlatego im bliżej wyborów, tym bardziej rosną emocje wokół największych stacji i ich gwiazd, krzyżują się wpływy. Kto wygra? Kto gra brutalniej?" – zastanawia się tygodnik.

Tygodnik "Wprost" na "jedynce" reklamuje się wywiadem z żoną Jerzego Stuhra. - Nic innego się nie liczy, bo walczysz na śmierć i życie o człowieka, którego kochasz. Zrobisz wszystko, żeby nie odszedł – mówi Barbara Stuhr.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3bp4tz

Zobacz także: Ciało bez krwi. Makabryczne rozwiązanie zagadki.

d3bp4tz

Podziel się opinią

Share
d3bp4tz
d3bp4tz
Więcej tematów