Trwa ładowanie...
ycipk-38tq8p

14-latek zgłaszał, że molestował go ks. Jankowski. Prokuratura nie reagowała

- Miałem wtedy 14 lat. To był mój pierwszy stosunek seksualny - mówił Piotr J., który twierdzi, że był ofiara ks. Jankowskiego. Jego historię opisuje "Newsweek". Tygodniki w poniedziałkowych wydaniach piszą także o aferze KNF, uchodźcach i polskich stacjach telewizyjnych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ks. Henryk Jankowski
Ks. Henryk Jankowski (PAP, Fot: Adam Warżawa)
ycipk-38tq8p

Piotra J. poznał ówczesny dziennikarz "Gazety Poznańskiej" Krzysztof M. Kaźmierczak. Chłopak zgłosił się do niego, gdy miał 21 lat. Twierdził, że księdza Jankowskiego poznał, gdy mając 14 lat uciekł z domu i błąkał się po jednym z gdańskich parków, stamtąd ksiądz zabrał go na plebanię św. Brygidy. Piotr J. mówił o prałacie "Henryk", bo – jak twierdził – ksiądz szybko przeszedł z nim na "ty".

Z relacji chłopaka wynika, że ks. Jankowski go nakarmił, później głaskał po głowie, całował po szyi, policzkach i w usta, dotykał piersi, genitaliów. Zanim doszło do stosunku, dostał drinka. Później, razem z duchownym, oglądali filmy – najpierw pornograficzny, o treści – jak mówił Piotr – pedofilskiej. Później ksiądz włączył film, na którym było widać wcześniejsze sceny z jadalni – gdy całował Piotra. Widząc to chłopak ubrał się i uciekł. Prałat zdążył mu jeszcze wręczyć tysiąc złotych.
Piotr J. zgłosił te sprawę do prokuratury. Chciał w ten sposób uchronić inne dzieci przed krzywdami ze strony duchownego. Śledczy uznali jego historię za niewiarygodną.

ycipk-38tq8p

W poniedziałkowym wydaniu "DoRzeczy" pisze, iż "polski rząd deklaruje, że nie podpisze dokumentu, który prowadziłby do szerokiego napływu imigrantów do krajów europejskich". Tylko że do Polski obcokrajowcy i tak napływają wielką falą – pisze Wojciech Wybranowski w artykule "Coraz więcej imigrantów". I dodaje na Twitterze: - W Polsce już jest ponad 369 tys. obcokrajowców, więc pojawia się pytanie - czy - choćby w kwestiach bezpieczeństwa i ochrony zdrowia jest do tego przygotowana.

W najnowszym numerze "Sieci" analizują przekaz polskich stacji telewizyjnych. "Kto ma kontrolę nad TV, ten ma władzę – mimo ofensywy Internetu to hasło zaskakująco aktualne. Dlatego im bliżej wyborów, tym bardziej rosną emocje wokół największych stacji i ich gwiazd, krzyżują się wpływy. Kto wygra? Kto gra brutalniej?" – zastanawia się tygodnik.

ycipk-38tq8p

Tygodnik "Wprost" na "jedynce" reklamuje się wywiadem z żoną Jerzego Stuhra. - Nic innego się nie liczy, bo walczysz na śmierć i życie o człowieka, którego kochasz. Zrobisz wszystko, żeby nie odszedł – mówi Barbara Stuhr.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Ciało bez krwi. Makabryczne rozwiązanie zagadki.

ycipk-38tq8p
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-38tq8p

ycipk-38tq8p
ycipk-38tq8p