Trwa ładowanie...
d8e4evk
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

131 zatrzymanych po demonstracji przeciw skrajnej prawicy w Niemczech

Co najmniej 131 lewicowych demonstrantów, protestujących przeciw odbywającej się w tym czasie antyislamskiej manifestacji skrajnej prawicy, aresztowała policja w Ludwigshafen, na południowym zachodzie Niemiec - poinformowały lokalne władze.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
131 zatrzymanych po demonstracji przeciw skrajnej prawicy w Niemczech
(WP.PL, Fot: Łukasz Szełemej)
d8e4evk

Zatrzymanym postawiono zarzut m.in. naruszenia spokoju publicznego, uszkodzenia mienia oraz nieprzestrzegania zakazu maskowania się podczas marszu - podała policja.

Zatrzymany został także jeden zwolennik skrajnej prawicy, który uderzył w twarz policjanta.

Około 2 tys. osób (według organizatorów ok. 3-4 tys.) zgromadziło się w czwartek na sześciu kontrdemonstracjach przeciw odbywającej się w tym samym czasie ok. 500-osobowej manifestacji stowarzyszenia "Razem Silni Niemcy" (Gemeinsam-Stark Deutschland).

d8e4evk

Jest to odłam ruchu "Chuligani przeciwko salafitom", który zrzesza piłkarskich kibiców uczestniczących w bójkach oraz osoby należące do organizacji skrajnie prawicowych. Jak deklarują, ich celem był protest przeciwko rosnącym wpływom w Niemczech radykalnego odłamu islamu, salafizmu.

W Niemczech od miesięcy dochodzi do antyislamskich demonstracji i jeszcze liczniejszych kontrmanifestacji. Od jesieni ub. roku w Dreźnie i innych miastach organizowane są marsze, których uczestnicy sprzeciwiają się nadmiernym jakoby wpływom muzułmanów na życie społeczne w Niemczech i rzekomemu tolerowaniu przez władze tego zjawiska.

Niemieckie służby szacują liczbę zwolenników salafizmu w Niemczech na ponad 6 tys. Ich liczba szybko rośnie. Władze oceniają, że ok. 450 niemieckich salafitów wyjechało z kraju, aby dołączyć do dżihadystów walczących w Syrii i Iraku.

d8e4evk

Podziel się opinią

Share

d8e4evk

d8e4evk
Więcej tematów