Trwa ładowanie...

13-latka urodziła dziecko, śledczy z Kielc składają wniosek

Wniosek o odebranie praw rodzicielskich dla rodziców 13-latki, która urodziła dziecko, złożyli prokuratorzy z Kielc. Nastolatka przebywa w ośrodku opiekuńczym. Ojcem dziecka, które zmarło po porodzie okazał się 71-latek.

Share
13-latka urodziła dziecko, śledczy składają wniosek
13-latka urodziła dziecko, śledczy składają wniosek Źródło: Policja
dq3t0ih

Wniosek prokuratury w Kielcach o odebranie praw rodzicielskich rodzicom 13-latki, która urodziła dziecko, wpłynął do Sądu Rejonowego w Końskich.

- Wniosek został złożony już w początkowym etapie śledztwa - powiedział PAP Daniel Prokopowicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach, wskazując, że dostrzeżono okoliczności, które uzasadniały taką decyzję.

Prokurator przekazał również, że decyzją sądu 13-latka została umieszczona w placówce opiekuńczo-wychowawczej. Prokopowicz wyjaśnił, że z uwagi na lokalizację tego ośrodka, postępowanie w sprawie odebrania praw rodzicielskich zostało przekazane do sądu właśnie w Końskich.

dq3t0ih

Zobacz też: Zawiadomienie ws. Kaczyńskiego. Katarzyna Lubnauer wyjaśnia

Przypomnijmy: policję zaalarmowali 9 sierpnia ratownicy z karetki pogotowia, którzy zostali wezwani do porodu 13-latki w miejscowości w okolicach Kielc. Załoga ambulansu stwierdziła zgon noworodka. 13-latka trafiła do szpitala.

13-latka urodziła dziecko. Badania DNA

Zlecone przez śledczych badania DNA pozwoliły na ustalenie ojca dziecka. Okazał się nim 71-letni Stanisław G. Jak wyjaśnia PAP, mężczyzna z częściowo przyznał się do zarzucanego mu czynu i został aresztowany tymczasowo na trzy miesiące.

dq3t0ih

71-latkowi za współżycie seksualne z 13-latką grozi kara co najmniej dwóch, a maksymalnie nawet 12 lat więzienia.

Śledczy przekazali wcześniej, że sekcja zwłok noworodka nie dała jednoznacznej odpowiedzi na pytanie o to, jaka była przyczyna śmierci dziecka. W związku z tym zlecono dodatkowe badania.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dq3t0ih

Podziel się opinią

Share
dq3t0ih
dq3t0ih
Więcej tematów