Trwa ładowanie...

13 lat więzienia za obrazę Mahometa na Facebooku

• 25-letni Rizwan Haider z Pakistanu został skazany na 13 lat więzienia z powodu obrazy proroka Mahometa na Facebooku. • Haidera ukarano ponadto grzywną w wysokości 250 tysięcy rupii pakistańskich (około 14,5 tys. zł).
Share
13 lat więzienia za obrazę Mahometa na Facebooku
Źródło: AFP, Fot: SUSANA BATES
d3cxwrz

25-letniemu Rizwanowi Haiderowi postawiono dokładnie trzy zarzuty, w tym jeden dotyczący promowania nienawiści na tle religijnym. Zdaniem publicznego prokuratora, Adeela Chattaha wpis, który miał opublikować szyita Haider na Facebooku, miał obrażać sunnitów.

Treści wpisu jednak nie opublikowano. Adwokat, który broni Pakistańczyka, twierdzi, że oskarżenia są bezpodstawne, a jego klient nigdy nie opublikował wpisu, o jaki jest posądzany. Haider miał jedynie polubić podobny wpis, ale, jak twierdzi obrońca mężczyzny Shameen Zidi, nie jest jego autorem.

Rizwan Haider został ostatecznie skazany przez sąd na karę 13 lat pozbawienia wolności. Ponadto sąd zdecydował się ukarać mężczyznę grzywną w wysokości 250 tysięcy rupii pakistańskich (około 14,5 tys. zł). Tak surowa wyrok związany jest z zaostrzeniem przepisów dotyczących ekstremizmu religijnego i terroryzmu. Władze wprowadziły je w życie po ataku talibów na szkołę w Peszawarze w grudniu 2014 roku, gdzie śmierć poniosły 153 osoby.

d3cxwrz

Podziel się opinią

Share
d3cxwrz
d3cxwrz
Więcej tematów