Trwa ładowanie...
02-07-2015 22:20

120 osób aresztowanych w Tunezji za kontakty z islamistami

W Tunezji za kontakty z radykalnymi islamistami aresztowano w ostatnich dniach ok. 120 osób - poinformował rząd tunezyjski.

120 osób aresztowanych w Tunezji za kontakty z islamistamiŹródło: Wikipedia
d3949oh
d3949oh

Minister w kancelarii premiera Kamel Dżendubi powiedział dziennikarzom, że siły bezpieczeństwa zlikwidowały w toku działań podjętych po piątkowych zamachach w Susie na europejskich turystów kilka ogniw organizacji terrorystycznych.

- Wszyscy aresztowani byli na listach osób ściganych za kontakty z organizacjami radykalnymi - oświadczył Dżendubi.

Z jego wypowiedzi wynika, że wśród ujętych przez policję jest osiem osób aresztowanych w związku z ich przypuszczalnym powiązaniem bądź kontaktami ze sprawcą masakry wśród turystów, 23-letnim Seifedinem Rezguim. Dwunastu spośród zatrzymanych podejrzanych jest o "współdziałanie logistyczne" z zabójcą z Susy.

Dżendubi poinformował, że "zmobilizowano dalszych 1 370 policjantów w celu wzmocnienia kontyngentu sił zapewniających bezpieczeństwo turystom na tunezyjskich plażach".

d3949oh

W ataku terrorystycznym na plaży w pobliżu hotelu w nadmorskim kurorcie Susa zginęło 38 cudzoziemców, w tym 30 Brytyjczyków. Zamach, przeprowadzony przez tunezyjskiego studenta, który strzelał z kałasznikowa do ludzi na brzegu hotelowych basenów, jest najpoważniejszym aktem terroru w historii Tunezji.

Zobacz również: Półnadzy Polscy turyści tańczą na lotnisku po zamachu w Tunezji
d3949oh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3949oh
Więcej tematów