Trwa ładowanie...

12-letni skoczek narciarski wybudzony ze śpiączki

12-letni skoczek narciarski, który uległ wypadkowi podczas zawodów na Maleńskiej Krokwi w Zakopanem, został wybudzony ze śpiączki farmakologicznej; czeka go długie leczenie - dowiedziała się w poniedziałek PAP w szpitalu dziecięcym w Krakowie - Prokocimiu.
Share
12-letni skoczek narciarski wybudzony ze śpiączki
Źródło: WP.PL, Fot: Łukasz Szełemej
d45fz9g

- Chłopiec po wybudzeniu ze śpiączki farmakologicznej jest w stanie stabilnym, samodzielnie oddycha, jego stan stopniowo się poprawia, ale czeka go bardzo długotrwałe leczenie i rehabilitacja - powiedziała PAP rzeczniczka szpitala dziecięcego w Krakowie - Prokocimiu Magdalena Oberc.

12-latek nadal przebywa na oddziale intensywnej opieki medycznej.

Wypadek zdarzył się we wtorek w trakcie zawodów LOTOS Cup 2014 - "Szukamy Następców Mistrza" w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej na tzw. Maleńkiej Krokwi w Zakopanem. To obiekt przeznaczony dla młodych skoczków o punkcie konstrukcyjnym K-35.

W wyniku upadku 12-letni Szymon z LKS Klimczok Bystra doznał poważnych obrażeń mózgu. Został karetką przewieziony najpierw do szpitala w Zakopanem - tam zdecydowano o transporcie chłopca do szpitala specjalistycznego w Krakowie - Prokocimiu, gdzie przeszedł operację ratującą życie.

d45fz9g

Podziel się opinią

Share
d45fz9g
d45fz9g
Więcej tematów