Trwa ładowanie...
dhvzr40

11 listopada we Wrocławiu. Utrudnienia w ruchu w Święto Niepodległości 2018

11 listopada 2018 to wielkie Narodowe Święto Niepodległości, w którym przypada 100. rocznica odrodzenia Polski i jej powrotu na mapy Europy. Z tej okazji w polskich miastach organizowane są okolicznościowe imprezy. Tak będzie też we Wrocławiu w Dniu Niepodległości. Dlatego mieszkańcy i goście będą mogli spodziewać się pewnych utrudnień na drogach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
We Wrocławiu podczas obchodów Święta Niepodległości utrudnienia pojawią się w centrum
We Wrocławiu podczas obchodów Święta Niepodległości utrudnienia pojawią się w centrum (Wikimedia Commons CC0)
dhvzr40

Uroczystości państwowe 11 listopada we Wrocławiu — utrudnienia

Główne uroczystości 11 listopada we Wrocławiu będą miały miejsce w ścisłym centrum miasta. W związku z Przemarszem Pododdziałów Reprezentacyjnych od 11.00 do 11.30 utrudnienia mogą pojawić się między wrocławskim Rynkiem a Placem Wolności, gdzie o 11.30 właśnie rozpocznie się uroczysty Apel Niepodległości.

Oficjalnym wydarzeniem miasta Wrocław 11 listopada jest również XVII Radosna Parada Niepodległości. W tym wyjątkowym roku setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości parada wyruszy z czterech punktów. Dlatego właśnie ruch drogowy będzie utrudniony na trasie ku Placowi Wolności z Centrum Historii Zajezdnia ul. Grabiszyńska od 10.00, z parkingu na pl. Solidarności od 10.00, z parkingu przy ul. Krasińskiego od 10.30 i z parkingu EPI Marketu przy ul. Swobodnej od 10.30. Utrudniony ruch może wystąpić w okolicach Placu Jana Pawła II, ul. Powstańców Śląskich i Placu Społecznego, a także samego Placu Wolności od 10.00 do 13.00.

dhvzr40

Zobacz szczegółowy plan obchodów Święta Niepodległości 2018 we Wrocławiu.

Utrudnienia 11 listopada we Wrocławiu – Bieg Niepodległości z Wąsem

W programie miejskich obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości we Wrocławiu znalazł się także organizowany już od siedemnastu lat Bieg Niepodległości z Wąsem, który ruszy o symbolicznej godzinie 11.11. Dużo wcześniej jednak można spodziewać się utrudnień w okolicach planowanej trasy.

Bieg Niepodległości z Wąsem we Wrocławiu wystartuje bowiem na Stadionie Lekkoatletycznym AWF, prowadzić będzie przez bramę przy al. Paderewskiego, ul. Moniuszki, drogą za kąpieliskiem Morskie Oko, ul. Chopina, ul. Noskowskiego, ul. Karłowicza, znów ul. Moniuszki i ul. Karłowicza, następnie ul. Wieniawskiego i ul. Paderewskiego do bocznej bramy Stadionu Olimpijskiego.

dhvzr40

Nie do końca wiadomo, do której godziny trwać będą utrudnienia w ruchu we Wrocławiu 11 listopada z racji biegu, ponieważ w imprezie będą brały również grupy nieprofesjonalne, dzieci i seniorzy, którzy bieg ukończą we własnym tempie.

Marsz Niepodległości - utrudnienia komunikacyjne we Wrocławiu 11 listopada

Środowiska prawicowe we Wrocławiu 11 listopada organizują Marsz Niepodległości, który wyruszy w niedzielę o 16.30. Utrudnienia związane z manifestacją pojawią się na planowanej trasie, czyli w okolicach Dworca PKP, przy ul. H. Kołłątaja, ul. Kazimierza Wielkiego, ul. E. Gepperta oraz wrocławskiego Rynku.

dhvzr40

Podziel się opinią

Share

dhvzr40

dhvzr40
Więcej tematów