WP

11 listopada w Poznaniu. Utrudnienia w ruchu w Święto Niepodległości 2018

W dniu 11 listopada 2018 roku, w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, w wielu miastach organizowane są imprezy upamiętniające to wydarzenie. Nie inaczej będzie w Poznaniu, gdzie planowany jest między innymi Bieg Niepodległości. W związku z tym 11 listopada w Poznaniu spodziewać się można utrudnień.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Główne obchody Święta Niepodległości 2018 w Poznaniu odbędą się na placu Wolności
Główne obchody Święta Niepodległości 2018 w Poznaniu odbędą się na placu Wolności (WP.PL/Andrzej Hulimka)
WP

Bieg Niepodległości Poznań – utrudnienia w ruchu

11 listopada 2018 w Poznaniu utrudniona będzie komunikacja w centrum i w okolicy Winograd. Ma to związek z planowanym 10-kilometrowym Biegiem Niepodległości 2018.

Początek trasy Biegu Niepodległości w Poznaniu ma znajdować się przy ul. Solnej. Dalej zawodnicy pobiegną al. Niepodległości, ul. Przypadek, ul. Gen. Kazimierza Pułaskiego, al. Armii Poznań, ul. Księcia Mieszka I, al. Solidarności, ul. Murawa do ulicy Winogrady, aby podążając ulicą Za Cytadelą powrócić do al. Armii Poznań. Kolejny odcinek trasy przebiega ul. Północną, ul. Księcia Józefa i al. Niepodległości. Meta Biegu Niepodległości 11 listopada ma mieć metę na wysokości Urzędu Marszałkowskiego.

WP

Mimo że Bieg Solidarności 2018 w Poznaniu ma wystartować 11 listopada o godz.11.11, to niektóre ulice na jego trasie mogą zostać zamknięte już 10 listopada o 18.00, a otwarte dopiero w niedzielę o 16.00. Dlatego kierowcy dla wygody własnej i organizatora imprezy pozostawiający samochody przy ul. J. Kulasa, ul. św. Barbary, al. Niepodległości (na odcinku od ul. Solnej do ul. Ks. Józefa) oraz przy ul. Solnej (w obu kierunkach między al. Marcinkowskiego a al. Niepodległości) powinni je zaparkować w innym miejscu.

Harmonogram wyłączania ulic Poznania z ruchu 11 listopada wygląda następująco:

  • ul. Solna (odcinek od al. Niepodległości do al. Marcinkowskiego) od soboty 10 listopada godz. 23.30 do niedzieli 11 listopada godz. 16.00,
  • pozostałe odcinki trasy w niedzielę 11 listopada od 10.30 do 13.30 (wyłączona będzie również sygnalizacja świetlna).

Zobacz szczegółowy plan obchodów Święta Niepodległości 2018 w Poznaniu.

Główne obchody Dnia Niepodległości w Poznaniu – utrudnienia

WP

Głównym wydarzeniem 11 listopada w Poznaniu mają być Wojewódzkie Obchody Narodowego Święta Niepodległości. Odbędą się one na pl. Wolności.

W związku z tym od rana do godzin popołudniowych wyłączone z ruchu będą ulice znajdujące się w okolicy pl. Wolności, między innymi ul. Marcinkowskiego. Przejezdny będzie dojazd do posesji i parkingu pod pl. Wolności.

Dzień Świętego Marcina – 11 listopada Poznań

Warto pamiętać, że dzień 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości zbiega się z ważnym dla Poznaniaków Dniem Świętego Marcina, patrona miasta. Z tej okazji zorganizowany zostanie jarmark w ramach Imienin Ulicy Święty Marcin.

WP

W związku z tym utrudnienia w Poznaniu pojawiają się także od 10 listopada (od około 20.00, gdy rozpocznie się montaż stanowisk) do 12 listopada (do 6.00 wraz z demontażem kramów):

  • na ulicy Święty Marcin na odcinku od al. Niepodległości do ul. Kościuszki – objazd zorganizowany będzie ul. Taylora w obu kierunkach,
  • na ulicy Niepodległości między ul. Św. Marcin a ul. Fredry z objazdem wyznaczonym przez ul. Św. Marcin, rondo Kaponiera, ul. Roosevelta i ul. Libelta.

Poza tym o godz. 13.30 w dniu 11 listopada ulicami Poznania ma przejść uroczysty korowód. Oznacza to, że od 12.00 do 15.00 ruch komunikacyjny zawieszony zostanie na trasie: ul. Bukowska, ul. Roosevelta, rondo Kaponiera, ul. Św. Marcin do placu Mickiewicza, gdzie odbędzie się uroczyste przekazanie kluczy do miasta i szereg występów artystycznych.

Święto Niepodległości w Poznaniu – proponowane objazdy

Obchody Święta Niepodległości 2018 i Imienin Ulicy Święty Marcin w Poznaniu spowodują utrudnienia i wzmożony ruch w centrum miasta, dlatego zaleca się wybór drugiej ramy komunikacyjnej przebiegającej ul. Serbską, al. Solidarności, ul. Witosa, ul. Niestachowską, ul. Żeromskiego, ul. Przybyszewskiego, ul. Reymonta, ul. Hetmańską, ul. Zamenhofa, ul. Jana Pawła II i ul. Hlonda.

WP

Chcąc ominąć 11 listopada w Poznaniu wydarzenia z okazji Imienin Ulicy Święty Marcin, zaleca się wybranie tras:

  • kierunek wschód-zachód mostem Dworcowym, ul. Głogowską, ul. Śniadeckich, ul. Grunwaldzka, ul. Szylinga i ul. Bukowską,
  • kierunek zachód wschód ul. Grunwaldzką, ul. Śniadeckich i ul. Głogowską,
  • kierunek północ-południe ul. Roosevelta, ul. Bukowską, ul. Grunwaldzką, ul. Śniadeckich, ul. Głogowską,
  • kierunek południe-północ przez ul. Głogowską, ul. Śniadeckich, ul. Grunwaldzką, ul. Szylinga do Ronda Kaponiera.
Polub WP Wiadomości
WP
WP