WP

11 listopada w Łodzi. Utrudnienia w ruchu w Święto Niepodległości 2018

11 listopada 2018 roku to ważny dzień dla Polski, która świętować będzie 100. rocznicę odzyskania niepodległości. W wielu miastach w związku z tym organizowane są uroczystości i imprezy. Nie inaczej jest w Łodzi. Tu jednak planowane wydarzenia nie będą kolidować zanadto z ruchem drogowym.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Podczas obchodów 11 listopada w Łodzi nie zabraknie Parady Niepodległości
Podczas obchodów 11 listopada w Łodzi nie zabraknie Parady Niepodległości (Pixabay.com, Fot: CC0 License)
WP

Łódzka Parada Niepodległości – czy będą utrudnienia?

Układ urbanistyczny Łodzi pozwala jej na organizowanie pochodów wzdłuż deptaków, bez konieczności wychodzenia na ruchliwe ulice. Tak też właśnie będzie w Święto Niepodległości 2018 w Łodzi. Głównym wydarzeniem tego dnia będzie Łódzka Parada Niepodległości, która ruszy z ul. Piotrkowskiej 104, gdzie zostanie uroczyście odsłonięta pamiątkowa Tablica Niepodległości. Trasa pochodu będzie przebiegać ul. Piotrkowską, przez Plac Wolności, ul. Nowomiejską, ul. Ogrodową do Manufaktury.

Oznacza to, że między 14.00 a 16.00 utrudnień na drogach w Łodzi 11 listopada spodziewać się będzie można na przecięciu ul. Piotrkowskiej z ul. Tuwima, ul. Moniuszki, ul. Narutowicza, ul. Jaracza, ul. Rewolucji 1905 i ul. Pomorską. Poza tym czasowe wstrzymanie ruchu może nastąpić na skrzyżowaniu ul. Nowomiejskiej z ul. Północną oraz skrzyżowaniu ul. Ogrodowej i ul. Zachodniej.

WP

Wszelkie uroczystości 11 listopada w Łodzi odbędą się przy Manufakturze lub na Placu Wolności (Pokaz Świetlny dla Niepodległej).

Zobacz szczegółowy plan obchodów Święta Niepodległości 2018 w Łodzi.

V Łódzki Bieg Niepodległości a utrudnienia

Również Bieg Niepodległości organizowany w Łodzi 11 listopada 2018 w wyniku wielu zawirowań ostatecznie zaplanowany został tak, aby nie wykraczać poza tereny rekreacyjne. Bieg odbędzie się zatem na terenie Parku Baden-Powella, ze startem i metą w części przy ul. Małachowskiego.

WP
Polub WP Wiadomości
WP
WP