WP

11 listopada w Krakowie. Utrudnienia w ruchu w Święto Niepodległości 2018

Święto Niepodległości 2018 to dzień szczególny, ponieważ stanowi 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Huczne obchody zapowiada wiele polskich miast, w tym także Kraków. W związku z wydarzeniami 11 listopada mogą wystąpić tam pewne utrudnienia w ruchu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kraków 11 listopada w Święto Niepodległości przygotował wiele imprez
Kraków 11 listopada w Święto Niepodległości przygotował wiele imprez (iStock.com)
WP

Obchody 11 listopada 2018 w Krakowie – utrudnienia komunikacyjne

Jeszcze przed właściwym dniem obchodów Święta Niepodległości 2018, w sobotę 10 listopada w Krakowie odbędzie się impreza "Uroczystość 100-lecia Odzyskania Niepodległości". Planowany czas wydarzenia to nieco więcej niż godzina (godz. 11.15 - 12.20). Wtedy to mogą pojawić się krótkotrwałe utrudnienia wynikające ze wstrzymania ruchu drogowego na czas przejścia korowodu. Trasa pochodu jest następująca: od ul. Bernardyńskiej, przez ul. Grodzką, Rynek Główny, ul. Szewską, ul. Podwale, ul. Straszewskiego, ul. Piłsudskiego, przecinając al. Mickiewicza w kierunku al. 3 Maja, aż do Parku Jordana.

We właściwym dniu, czyli w niedzielę 11 listopada uroczystości związane z Narodowym Świętem Niepodległości w Krakowie rozpoczną się jeszcze przed południem. Najpierw ruszy patriotyczny pochód, który między 11.30 a 12.00 przejdzie trasą Wawel, ul. Droga do Zamku, ul. św. Idziego, ul. Grodzka, Rynek Główny, ul. Floriańska do Pl. Matejki. Spowoduje to czasowe wstrzymanie ruchu kołowego w okolicach tych ulic.

WP

Z kolei od 12.00 do 13.30 planowane są główne uroczystości 11 listopada w Krakowie przed Grobem Nieznanego Żołnierza. Dlatego z ruchu (również komunikacji miejskiej) zostanie wyłączona ul. Basztowa (na odcinku ul. Westerplatte – ul. Długa), Pl. Matejki i ul. Paderewskiego. W dwóch ostatnich lokalizacjach mogą pojawić się utrudnienia już od 7.30 z racji przeprowadzanych przygotowań do obchodów.

Zobacz szczegółowy plan obchodów Święta Niepodległości 2018 w Krakowie.

Krakowski Bieg Niepodległości 2018 – utrudnienia w ruchu

W dniu 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości 11 listopada w Krakowie odbędzie się również okolicznościowy bieg nazwany "Krakowskim Biegiem Niepodległości. Impreza towarzysząca – Krakowska Mila Niepodległości". Impreza rozpocznie się o godz. 13.45 i według założeń organizatora potrwa do godz. 16.15.

WP

W Święto Niepodległości w Krakowie całkowicie albo częściowo wyłączone z ruchu lub czasowo zamknięte mogą być zatem ulice: al. Focha, ul. Emaus, ul. Gryfity, ul. Królowej Jadwigi, ul. T. Kościuszki, ul. Flisacka, Bulwary Wiślane, Kładka O. Bernatka, ul. Rollego, Most Retmański, ul. Ludwinowska, ul. Zielińskiego, Most Zwierzyniecki, ul. Malczewskiego, ul. Zaścianek i ul. Malczewskiego. Meta biegu będzie znajdować się przy ul. Focha.

Ul. Malczewskiego od ul. Księcia Józefa w godzinach 14.00-16.00 w dniu 11 listopada będzie przejezdna jedynie w kierunku ul. Wodociągowej. W drugą stronę zaplanowano objazd do ul. Księcia Józefa od Kopca Kościuszki ulicą Wodociągową.

Dodatkowo w związku z tą imprezą 11 listopada w Krakowie zamknięta będzie część dróg rowerowych i chodników. Chodzi o te przy:

  • al. 3 Maja – od 10.00 do 12.15,
  • al. Focha – między 10.00 a 16.15,
  • Bulwarach Wiślanych – w godzinach 13.00-16.00.

Zalecanymi objazdami w Krakowie w dniu Święta Niepodległości w związku z utrudnieniami na ul. Królowej Jadwigi i al. Focha są trasy:

  • od ul. Piastowskiej do Al. Mickiewicza przez ul. Piastowską i ul. Reymonta,
  • Aleją 3 Maja od strony Al. Mickiewicza i ul. Piłsudskiego do ul. Piastowskiej,
WP

Natomiast niedogodności komunikacyjne w godz. 14.00 – 16.00 w okolicy skrzyżowania ul. Królowej Jadwigi z ul. T. Kościuszki uniknąć można, wybierając objazd trasą:

  • od al. Krasińskiego i ul. Zwierzynieckiej w stronę ul. Księcia Józefa przez ul. Konopnickiej, Rondo Grunwaldzkie, ul. Monte Cassino oraz ul. Zielińskiego i odwrotnie.
Polub WP Wiadomości
WP
WP