Trwa ładowanie...
05-11-2014 15:55

11 dzieci zginęło w zbombardowanej szkole pod Damaszkiem

Co najmniej 11 dzieci zginęło w ataku moździerzowym na szkołę w miejscowości Kabun pod Damaszkiem. Rebelianci oskarżają syryjskiego prezydenta Baszara al-Asada "o rzeź dzieci", jednak nie zostało potwierdzone, kto stoi za zamachem.

Share
11 dzieci zginęło w zbombardowanej szkole pod DamaszkiemŹródło: AFP, fot: Louai Beshara
d3vl6gz

- Jedenaścioro dzieci zginęło w bombardowaniu w części Kabunu będącej poza kontrolą rządu - poinformowało Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka. Według informatorów trzy pociski zostały zrzucone bezpośrednio na szkołę. - Liczba ofiar śmiertelnych prawdopodobnie wzrośnie, ponieważ wiele dzieci jest w krytycznym stanie - powiedział dyrektor obserwatorium Rami Abdel Rahman.

Nie wiadomo, kto dokonał zamachu, gdyż broń tego typu jest używana zarówno przez siły Asada, jak i przez rebeliantów.

Kabun jest zamieszkane przez tysiące Syryjczyków, którzy zostali przymusowo przesiedleni z innych rejonów Syrii kontrolowanych przez siły walczące z reżimem w Damaszku. Jest częściowo pod kontrolą rządu, a częściowo sił rebelianckich.

d3vl6gz

W lecie tego roku zostało ogłoszone zawieszenie broni i - jak podaje agencja AP - aż do tej pory nie dochodziło w tym mieście do poważniejszych zamachów.

Wojna domowa trwa w Syrii od ponad trzech lat. Zaczęła się od brutalnych represji w marcu 2011 roku, jakim władze poddały ruch kontestacji wobec Asada, który przekształcił się w zbrojną rebelię. Konflikt skomplikowało włączenie się w wojnę dżihadystów, zwłaszcza z organizacji Państwo Islamskie, która kontroluje rozległe rejony Syrii.

Według ONZ od początku konfliktu zginęło prawie 200 tys. ludzi.

d3vl6gz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3vl6gz
d3vl6gz
Więcej tematów