WP
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

11 dzieci zginęło w zbombardowanej szkole pod Damaszkiem

Co najmniej 11 dzieci zginęło w ataku moździerzowym na szkołę w miejscowości Kabun pod Damaszkiem. Rebelianci oskarżają syryjskiego prezydenta Baszara al-Asada "o rzeź dzieci", jednak nie zostało potwierdzone, kto stoi za zamachem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Damaszek
Damaszek (AFP, Fot: Louai Beshara)
WP

- Jedenaścioro dzieci zginęło w bombardowaniu w części Kabunu będącej poza kontrolą rządu - poinformowało Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka. Według informatorów trzy pociski zostały zrzucone bezpośrednio na szkołę. - Liczba ofiar śmiertelnych prawdopodobnie wzrośnie, ponieważ wiele dzieci jest w krytycznym stanie - powiedział dyrektor obserwatorium Rami Abdel Rahman.

Nie wiadomo, kto dokonał zamachu, gdyż broń tego typu jest używana zarówno przez siły Asada, jak i przez rebeliantów.

Kabun jest zamieszkane przez tysiące Syryjczyków, którzy zostali przymusowo przesiedleni z innych rejonów Syrii kontrolowanych przez siły walczące z reżimem w Damaszku. Jest częściowo pod kontrolą rządu, a częściowo sił rebelianckich.

WP

W lecie tego roku zostało ogłoszone zawieszenie broni i - jak podaje agencja AP - aż do tej pory nie dochodziło w tym mieście do poważniejszych zamachów.

Wojna domowa trwa w Syrii od ponad trzech lat. Zaczęła się od brutalnych represji w marcu 2011 roku, jakim władze poddały ruch kontestacji wobec Asada, który przekształcił się w zbrojną rebelię. Konflikt skomplikowało włączenie się w wojnę dżihadystów, zwłaszcza z organizacji Państwo Islamskie, która kontroluje rozległe rejony Syrii.

Według ONZ od początku konfliktu zginęło prawie 200 tys. ludzi.

Polub WP Wiadomości
WP
WP