Trwa ładowanie...

1000 zł na wakacje. Dla kogo bon turystyczny?

Bon turystyczny 1000+ to projekt, który ma wesprzeć całą polską branżę turystyczną. Dla kogo przeznaczony jest bon turystyczny? Jakie są warunki?

Share
1000 zł na wakacje. Dla kogo bon turystyczny?
Źródło: Wikimedia Commons
d47kkfq

Bon turystyczny 1000+. Dla kogo?

Polski rząd pracuje nad założeniami projektu bonu turystycznego 1000+, co pomogłoby branży turystycznej przetrwać trudny okres związany z obostrzeniami dotyczącymi epidemią koronawirusa. Mógłby on wejść w życie jeszcze w tym roku, co oznacza, że Polacy otrzymaliby 1000 złotych na wakacje. Wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz przyznała, że świadczenie przekazywane byłoby w formie przedpłaconej karty.

Bon turystyczny ma być przeznaczony dla osób zatrudnionych na umowę o pracę, których miesięczny dochód nie przekracza 5200 zł brutto. Bon nie będzie przysługiwał samozatrudnionym, ani osobom pracującym na podstawie umowy o dzieło i umowy zlecenie.

d47kkfq

Warunkiem skorzystania z bonu turystycznego byłoby wykorzystanie go na wakacje w kraju, czyli np. wynajęcie domku w górach lub nad polskim morzem, wypożyczenie łódki lub rowerka wodnego, opłacenie przewodnika krajowego lub zakup biletu wstępu do muzeum czy innych instytucji kulturalnych.

Bon turystyczny. 1000 zł na wakacje

Bon turystyczny ma nie być świadczeniem jednorazowym. Rządzący nie chcą, by projekt został wprowadzony tylko na czas epidemii koronawirusa. Planują jego wdrożenie na stałe. W związku z tym obywatele co roku mogliby otrzymywać 1000 zł na wakacje. To ułatwiłoby też działalność branży turystycznej. Bon byłby do wydania jedynie w Polsce.

Bon byłby finansowany częściowo przez państwo, a częściowo przez pracodawcę. W 2020 roku państwo pokryłoby 90 proc. wartości bonu turystycznego, a pracodawca pozostałą część. W kolejnych latach ma wzrastać udział w projekcie pracodawców.

Zobacz też: Trzaskowski zyskuje, Duda traci. Jest reakcja z PiS

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d47kkfq

Podziel się opinią

Share
d47kkfq
d47kkfq
Więcej tematów