Trwa ładowanie...
06-11-2014 15:23

10 tys. i przeprosiny. Zapadł wyrok w procesie o memy

Komitet wyborczy "Porozumienie dla Legnicy" musi przeprosić prezydenta miasta, Tadeusza Krzakowskiego, za porównanie go do Alaksandra Łukaszenki. Tak zadecydował Sąd Okręgowy w Legnicy.

10 tys. i przeprosiny. Zapadł wyrok w procesie o memyŹródło: Facebook / Oficjalny Profil Tadeusza Krzakowskiego
d17ha3s
d17ha3s

W środę, 5 listopada, "Porozumienie dla Legnicy" przegrało w trybie wyborczym proces wytoczony przez komitet prezydenta miasta, Tadeusza Krzakowskiego. Chodziło o dwa memy, jakie "PdL" umieściło na swojej stronie na Facebooku.

Pierwszy z memów porównywał Tadeusza Krzakowskiego, sprawującego od 12 lat urząd prezydenta Legnicy, do prezydenta Białorusi, Alaksandra Łukaszenki. Na drugim memie, hasło wyborcze KWW Tadeusza Krzakowskiego "Legnica - nasza pasja" zostało zmienione na "Legnica - nasza pensja".

Na mocy wyroku Sądu Okręgowego w Legnicy "PdL" musi przeprosić publicznie Tadeusza Krzakowskiego i przygotować sprostowanie, usunąć oba memy ze strony na Facebooku oraz wpłacić 10 tys. zł na cele charytatywne. Sędzia nie miała wątpliwości, że memy naruszają dobra osobiste ubiegającego się o reelekcję prezydenta Legnicy.

Sędzia nie potraktowała memów jako satyrycznych i w uzasadnieniu wyroku stwierdziła, że sugerują dyktaturę, jaką miałby według autorów fotomontaży wprowadzać Tadeusz Krzakowski oraz oskarżają prezydenta o niewysokie, materialne pobudki.

Jacek Głomb, reżyser teatralny i zarazem pełnomocnik komitetu "Porozumienie dla Legnicy" zapowiedział odwołanie od wyroku i dodał, że uzasadnienie jest godne czasów PRL, a wyrok jest skandaliczny. Jego zdaniem, Krzakowski chce wprowadzić cenzurę na portalach społecznościowych i sąd podziela stanowisko prezydenta.

d17ha3s
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d17ha3s
Więcej tematów