Trwa ładowanie...
d3u1z5d
smoleńsk

10. rocznica katastrofy smoleńskiej. Michał Dworczyk zapowiada: "Będą to skromne obchody"

Kilka dni temu Kancelaria Premiera poinformowała, że wizyta delegacji rządowej w Smoleńsku została przełożona i odbędzie się w późniejszym terminie. We wtorek szef KPRM Michał Dworczyk ogłosił, że uroczystości związane z rocznicą katastrofy będą zorganizowane także w Warszawie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
10. rocznica katastrofy smoleńskiej. Michał Dworczyk zapowiada obchody w Warszawie
10. rocznica katastrofy smoleńskiej. Michał Dworczyk zapowiada obchody w Warszawie (PAP, Fot: Radek Pietruszka)
d3u1z5d

Szef KPRM potwierdził wcześniejsze doniesienia. Polityk zabrał głos ws. organizacji i przebiegu obchodów nadchodzącej rocznicy katastrofy smoleńskiej.

– Oddamy hołd oficerom pomordowanym w Katyniu jak i ofiarom katastrofy pod Smoleńskiem. Będą to skromne obchody. Żadna delegacja się nie odbędzie. Obchody zostaną zorganizowane w Warszawie – stwierdził w rozmowie z TVP 1 Michał Dworczyk.

Poseł PiS podkreślał, że plan uroczystości musi być dostosowany do obowiązującej w Polsce sytuacji związanej z epidemią koronawirusa.

d3u1z5d

– Mamy sytuację niezwykłą i wszyscy musimy się do niej dostosować. Również wszystkie uroczystości i plany muszą być dostosowane do sytuacji epidemicznej w Polsce – dodał polityk.

Według Dworczyka do ogłoszenia pierwszych ustaleń ma dojść w ciągu najbliższych godzin.

W katastrofie pod Smoleńskiem zginęło 96 osób. Wśród ofiar był m.in. prezydent Lech Kaczyński, jego żona, wicemarszałkowie Sejmu i Senatu oraz ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski.

Zobacz także: Duda o katastrofie smoleńskiej. "Ładunek bólu"

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3u1z5d

Podziel się opinią

Share

d3u1z5d

d3u1z5d
Więcej tematów