Trwa ładowanie...
d1ww4xw

10 lat więzienia dla posłów. Minister Błaszczak o tym, co grozi opozycji

"Nie ulega wątpliwości, że utrudnianie marszałkowi wykonywania jego obowiązków jest przestępstwem zagrożonym do 10 lat więzienia" - powiedział na antenie Programu Pierwszego Polskiego Radia minister spraw wewnętrznych Mariusz Błaszczak.
Share
10 lat więzienia dla posłów. Minister Błaszczak o tym, co grozi opozycji
Źródło: PAP
d1ww4xw

Szef MSWiA skomentował w wywiadzie kryzys sejmowy i protest opozycji, która od 16 grudnia okupowała Salę Plenarną w sejmie. Jak podkreślił, politycy PO i Nowoczesnej popełnili przestępstwo, o którym mówi artykuł 128 ustęp 3 Kodeksu Karnego. Minister ocenił również skuteczność działań przeciwników politycznych.

"Porażka" - tymi słowami skomentował środowy protest pod sejmem, na którym zgromadziło się 250 osób. Zwycięstwem nazwał z kolei fakt uchwalenia przez Senat budżetu państwa. "Plan totalnej opozycji" się nie udał. Próba zablokowania budżetu według Błaszczaka była wymierzona przeciw propozycjom PiS, jak program 500+ i Mieszkanie+.

Jak brzmi treść wspomnianego przez ministra artykułu? "Kto przemocą lub groźbą bezprawną wywiera wpływ na czynności urzędowe konstytucyjnego organu Rzeczypospolitej Polskiej, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10."

d1ww4xw

Podziel się opinią

Share
d1ww4xw
d1ww4xw
Więcej tematów