Trwa ładowanie...
dkzo2i0

1,1 mln zł na modernizację szpitala kolejowego w Katowicach

Urząd Marszałkowski przeznaczy 1,1 mln zł na modernizację systemu informatycznego Okręgowego Szpitala Kolejowego w Katowicach. Dofinansowanie zostanie przyznane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego.
Share
dkzo2i0

Dzięki dofinansowaniu katowicki szpital ma stworzyć nowy portal informacyjny oraz uruchomić nowe usługi: e-diagnostykę i e-rejestrację. W zamyśle projektu ma to zbliżyć placówkę do nowoczesnych standardów zarządzania oraz optymalizacji wykorzystania zasobów.

Poza tym powstaną elektroniczne systemy ewidencji leków i ich dystrybucji - od apteki, przez oddziały, aż po indywidualnego pacjenta. Nowocześnie zarządzany będzie też obieg dokumentacji, dzięki czemu każdy lekarz będzie miał dostęp do wszystkich danych pacjenta, przebiegu choroby i historii leczenia w szpitalu.

Z punktu widzenia pacjenta na pewno będzie to ułatwienie wszelkich formalności i skrócenie oczekiwania w kolejkach do lekarzy. System pozwoli na rejestrowanie się na wizytę przez internet, a w poradniach działać będą specjalne programy kolejkowe, które kierują oczekującymi na wizytę.

Wartość całej inwestycji to ok. 1,6 mln zł, w tym ok. 1,1 mln zł pochodzić będzie ze środków Regionalnego Projektu Operacyjnego.

dkzo2i0

Podziel się opinią

Share
dkzo2i0
dkzo2i0
Więcej tematów