Trwa ładowanie...
islam
21-05-2007 10:23

Kod matematyczny w Koranie?

Egipski przedsiębiorca i architekt mieszkający w Szwajcarii, Ibrahim Kamel, ogłosił w Kairze, że udało mu się stworzyć program komputerowy, który potwierdził, że święta księga muzułmanów, Koran, posiada matematyczną strukturę, co ma być potwierdzeniem, że księga ta jest dziełem Boga.

Kod matematyczny w Koranie?Źródło: AFP
d4hzj3l
d4hzj3l

Kamel już od 1980 r. starał się udowodnić, że Koran zawiera "zakodowany matematyczny model", który oparty jest na liczbie 19. Według niego liczba liter, wierszy i rozdziałów (sura) w Koranie jest zawsze wynikiem mnożenia przez 19. Dla przykładu: Koran liczy 114 sur, a sura 114 zawiera 6 wierszy i jeśli 114 podzielimy przez 6, to otrzymamy wynik 19. Kamel dodał, że ta hipoteza dotycząca „liczbowego cudu” jest teraz również celem badań specjalistycznego islamskiego komitetu, na którego czele stoi wielki szejk z Al Azhar, Mohammed Tantawi.

Przedsiębiorca zapowiedział również utworzenie na Cyprze firmy „Ostatnie posłanie”, która ma się zająć komercyjną stroną propagowania jego odkrycia.

d4hzj3l
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4hzj3l
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj