PolskaNie będzie wniosku o Trybunał Stanu dla Leszka Millera

Nie będzie wniosku o Trybunał Stanu dla Leszka Millera

Nie będzie wniosku o Trybunał Stanu dla byłego premiera, Leszka Millera. Prokuratura postanowiła, że nie będzie składać wniosku o uchylenie immunitetu lidera SLD - podaje RMF FM. Chodzi o sprawę więzień CIA w Polsce. Janusz Palikot stwierdził, że " są dostateczne przesłanki, by wnosić o Trybunał Stanu dla Leszka Millera i innych polityków, którzy nie podjęli stosownych działań".

Nie będzie wniosku o Trybunał Stanu dla Leszka Millera
Źródło zdjęć: © PAP | Leszek Szymański

28.03.2012 | aktual.: 28.03.2012 13:59

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Po doniesieniach prasowych na temat domniemanych więzień CIA w Polsce Janusz Palikot apelował do Leszka Millera o wycofanie się z polityki i zrzeczenie się immunitetu poselskiego. - Wstyd mi za Polskę i za Leszka Millera - oświadczył Palikot na briefingu w sejmie. - Oczekuję od Leszka Millera zrezygnowania z prowadzenia działalności politycznej, wycofania się z polityki oraz zrzeczenia się immunitetu poselskiego i poddania się czynnościom prokuratury w sprawie odpowiedzialności za powstanie na terenie naszego kraju więzień CIA - oświadczył poseł.

Palikot uważa, że obecnie nie ma już wątpliwości, iż w Polsce były więzienia CIA. - Jak twierdzą media, są dostateczne przesłanki, by wnosić o Trybunał Stanu dla Leszka Millera, być może dla innych polityków, którzy po nim, pełniąc funkcje Prezesów Rady Ministrów, nie podjęli stosownych działań - mówił.

Według informacji RMF FM, dowody na rzekome złamanie konstytucji przez byłego premiera z SLD nie są na tyle mocne, by wnosić o uchylenie mu immunitetu.

"Gazeta Wyborcza" napisała we wtorek, że warszawska prokuratura w pierwszej połowie stycznia postawiła Siemiątkowskiemu zarzuty przekroczenia uprawnień oraz naruszenia prawa międzynarodowego dotyczące przetrzymywania w Polsce więźniów CIA.

Prokuratura bada, czy była zgoda polskich władz na stworzenie w Polsce tajnych więzień CIA w latach 2002-2003, i czy ktoś z polskich władz nie przekroczył uprawnień, godząc się na tortury, jakim w punkcie zatrzymań CIA w Polsce mieli być poddawani podejrzewani o terroryzm.

Według informacji "GW" i "Panoramy" TVP2 warszawscy śledczy przygotowali materiał pozwalający przesłać do Sejmu dowody, pozwalające wszcząć procedurę postawienia Millera - premiera w latach 2001-2004 - przed Trybunałem Stanu.

Źródło artykułu:PAP
Komentarze (23)