Trwa ładowanie...

Życzenia na Dzień Mężczyzny. Krótkie i konkretne, idealne na 10 marca

Dzień Mężczyzn obchodzony jest w Polsce tuż po Dniu Kobiet. 10 marca to Panowie mają swoje święto, dlatego to doskonała okazja, by złożyć życzenia wszystkim bliskim mężczyznom i docenić ich starania. Życzenia na Dzień Mężczyzny będą najlepsze.

Złóż dziś życzenia mężczyznom Złóż dziś życzenia mężczyznom Źródło: pixabay
d17yf4a
d17yf4a

Nieważne czy planujesz jedynie upominek dla swojego partnera, czy chcesz, by miłe słowa trafiły również do Twoich współpracowników czy przyjaciół. Warto zdobyć się na drobny gest i złożyć życzenia na Dzień Mężczyzny.

Dzień Mężczyzny. Historia święta

W Polsce Dzień Mężczyzny obchodzony jest 10 marca, a data nie jest przypadkowa. Jest to dzień uznawany w Kościele Katolickim za wspomnienie o 40 męczennikach z Sebasty, którzy nie chcąc wyrzec się swojej wiary, zostali poddani okrutnym torturom i ostatecznie zamarzli na śmierć. Byli żołnierzami XII legionu rzymskiego i sprzeciwili się złożenia ofiary pogańskim bogom. Są uznawani za symbol męskości, honoru i męczeństwa, stąd ich kult przyczynił się do rozpowszechnienia świętowania Dnia Mężczyzn w Polsce.

Międzynarodowy Dzień Mężczyzn obchodzony jest 19 listopada w ponad 80 krajach na całym świecie. Został ustanowiony w 1999 r., a tradycję świętowania zapoczątkowały Trynidad i Tobago przy wsparciu ONZ. W Rumunii obchodzony jest 9 marca, a w Brazylii 15 lipca.

Dzień Mężczyzny a Dzień Chłopaka

Dzień Chłopaka to święto, które obchodzimy 30 września i cieszy się większą popularnością niż Dzień Mężczyzny. Jest kojarzony przede wszystkim ze szkolnymi obchodami święta, jednak nie ma większych różnic pomiędzy Dniem Mężczyzny a Dniem Chłopaka. Obie daty to dobry moment na to, by złożyć życzenia Panom, o czym warto pamiętać zarówno 30 września, jak i 10 marca.

d17yf4a

Życzenia na Dzień Mężczyzny

10 marca to okazja nie tylko do wysłania miłych słów. Święto służy także zwróceniu uwagi na to, z jakimi trudnościami zmagają się mężczyźni. Rosnąca liczba samobójstw czy zaburzenia psychiczne to realne problemy mężczyzn, które często, niesłusznie, przypisywane są jedynie kobietom.

10 marca to dobra okazja do tego, by promować zdrowe wzorce zachowań mężczyzn w kontrze do kultu "toksycznej męskości", która nie pozwala mężczyznom wybrać się na terapię, ponieważ uznaje to za słabość, a nie odwagę.

Życzenia na Dzień Mężczyzny 2022. Krótkie i z klasą

"Życzę Ci spokoju ducha, wytrwałości i zdrowia. Przeżywania cudownych chwil i niewielu trosk."

d17yf4a

"Niewielu trosk i trudnych wyzwań, a samych sukcesów i radości. Satysfakcji w życiu zawodowym i prywatnym."

"Chcę Ci życzyć samych radosnych momentów, życia bez niepotrzebnego stresu i w zgodzie z samym sobą."

"Z okazji Dnia Mężczyzny chcę Ci życzyć realizacji w życiu zawodowym i prywatnym. Spełniaj swoje marzenia i pozwól sobie na trudne emocje, gdy tylko tego potrzebujesz."

d17yf4a

"Dziękuję Ci za to, że zawsze mogę na Ciebie liczyć. Cieszę się, że jesteś w moim życiu, ponieważ nie wyobrażam sobie, jak wyglądałoby bez Ciebie."

"Z okazji Twojego święta chcę Ci życzyć dużo miłości, radości i satysfakcji. Niewielu zmartwień i czasu dla siebie."

"Z okazji Dnia Mężczyzn życzę Ci samych wspaniałych momentów, dobrych emocji i dylematów, które rozwiążą się same. Aby każdy dzień był przygodą, a Ty mógł czerpać z życia pełnymi garściami."

d17yf4a

"Dziękuję, że wspierasz mnie każdego dnia. Jesteś wspaniałą osobą, której mogę powiedzieć o wszystkim."

"Jesteś wyjątkową osobą w moim życiu. Bardzo doceniam to, że zawsze mnie wspierasz. Kocham Cię."

Naukowcy w Szkocji odkryli niezwykły kamień sprzed 1400 lat

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d17yf4a
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d17yf4a
Więcej tematów