Trwa ładowanie...
d8gwblj

Zwłoki na pętli tramwajowej w Zabrzu

Nad ranem jedna z motorniczych linii nr 3 znalazła na pętli tramwajowej w Zabrzu zwłoki nieznanego mężczyzny. Policjanci ustalają, czy było to samobójstwo, czy nieszczęśliwy wypadek. Ruch tramwajów na tej trasie został wstrzymany.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Policja na pętli tramwajowej, gdzie znaleziono zwłoki mężczyzny
Policja na pętli tramwajowej, gdzie znaleziono zwłoki mężczyzny (Policja, Fot: zabrze.slaska.policja.gov.pl)
d8gwblj

Tuż po godz. 6 motornicza prowadząca tramwaj linii nr 3 zauważyła, że coś leży na torowisku. Po zatrzymaniu i wyjściu z pojazdu odkryła, że to człowiek. Od razu sprawę zgłosiła do dyspozytorni, a tam już wezwano na miejsce służby ratunkowe. Mężczyzna miał przeciętą czaszkę.

- Do wypadku doszło na pętli tramwajowej przy ul. Zwrotniczej w Zabrzu-Mikulczycach. Jest to teren odosobniony, dopiero w oddali znajdują się domy, szkoła i droga. Teren nie jest oświetlony, nie ma latarni, jedynym źródłem światła są reflektory tramwajów - mówi Wirtualnej Polsce Marek Wypych, rzecznik zabrzańskiej policji.

– Jeździ tamtędy tylko linia nr 3, dlatego też sprawdzamy wszystkie tramwaje, które przejeżdżały tamtędy na zmianie nocnej oraz pierwszy kurs poranny – w sumie siedem pojazdów. Na pewno w ustalaniu przebiegu wydarzeń pomoże nam monitoring tramwajowy, który jest zainstalowany na przedzie tramwajów – dodaje policjant.

Znalezione zwłoki to nieznany mężczyzna. Policja nie znalazła przy nim żadnych dokumentów, nie otrzymała także zgłoszenia o zaginięciu. Na miejscu zdarzenia pracuje grupa dochodzeniowo-śledcza z zabrzańskiej komendy oraz prokuratorzy. Funkcjonariusze nie wykluczają możliwości, że była to próba samobójcza.

Ruch tramwajów linii nr 3 został wstrzymany.

d8gwblj

Podziel się opinią

Share
d8gwblj
d8gwblj