Trwa ładowanie...

ZTM uwzględnia opinie poznaniaków po pierwszym dniu wyłączenia trasy PST

• Środa była pierwszym dniem, w którym z powodu remontu była wyłączona trasa Poznańskiego Szybkiego Tramwaju
• Zarząd Transportu Miejskiego postanowił uwzględnić opinie pasażerów dotyczące poprawienia komunikacji w ścisłym centrum

Share
ZTM uwzględnia opinie poznaniaków po pierwszym dniu wyłączenia trasy PSTŹródło: Urząd Miasta Poznania
d1xzr83

Mieszkańcy Piątkowa i Winograd nie wyobrażali sobie życia w Poznaniu bez wygodnego połączenia tramwajowego z resztą miasta, jakie zapewnia "Pestka", jednak od środy muszą próbować odnaleźć się w nowej rzeczywistości.

Remont oznacza szereg zmian w rozkładzie komunikacji miejskiej, do których mieszkańcy muszą się przyzwyczaić. Jak zawsze najtrudniejszy jest pierwszy dzień, gdy wiele osób nie ma pojęcia, skąd odjeżdżają tramwaje i autobusy oraz jakimi trasami kursują.

W środę pracownicy Zarządu Transportu Miejskiego przez cały dzień obserwowali, czy zaproponowane zmiany w rozkładach spełniają swoją rolę i sprawiają, że ruch odbywa się płynnie.

d1xzr83

- Obserwacje przeprowadzone na przystanku Armii Poznań wykazały odpowiednią regularność i płynność ruchu autobusów T14. Także ruch na liniach tramwajowych numer 4, 10, 12, 14, 15 i 16 odbywał się płynnie - informuje ZTM. - Nie zaobserwowano przepełnień na linii T14, maksymalna frekwencja w autobusach nie przekraczała 100 osób (na 150 miejsc). Nie było przypadków, gdy nie zabierano pasażerów.

Najwięcej skarg dotyczyło przystanku przy ul. Armii Poznań, który stał się głównym węzłem przesiadkowym. Poznaniacy zwracają uwagę, że jest on zbyt mały, aby pomieścić wszystkich oczekujących. Skarżą się też na brak wiaty na przystanku autobusowym, która chroniłaby przed słońcem i deszczem.

ZTM zapewnia, że uwzględni te uwagi.

- W celu poprawy płynności ruchu pasażerów przesiadających się z przystanku autobusowego na tramwajowy Armii Poznań, skierowaliśmy wniosek o zdjęcie jednego panelu błotochronu (przy wejściu na platformę przystankową od strony przejścia dla pieszych). Sprawdzana jest także możliwość montażu wiaty na przystanku autobusowym Armii Poznań - wyjaśnia ZTM na swojej stronie internetowej.

d1xzr83

Już od czwartku, 28 lipca, inaczej kursują tramwaje linii nr 16 i 22, co ma poprawić obsługę komunikacyjną ścisłego centrum miasta.

Przebieg skorygowanych od 28 lipca linii tramwajowych nr 16 i 22:

Linia nr 16
FRANOWO – Piaśnicka – Trasa Kórnicka – Kórnicka – Podgórna – Marcinkowskiego – pl. Wolności – Fredry – Roosevelta - …. – POŁABSKA.

W kierunku powrotnym tramwaj nr 16 będzie kursował bez zmian, tj. z mostu Teatralnego przez: Fredry – Mielżyńskiego – plac Wielkopolski – rondo Śródka - … na FRANOWO.

Linia nr 22
ŻEROMSKIEGO – Dąbrowskiego – Roosevelta – Św. Marcin – Towarowa – Matyi – Królowej Jadwigi – Strzelecka – Podgórna – Pl. Wolności – Fredry – Dąbrowskiego – ŻEROMSKIEGO.

Zmiany mają obowiązywać do 7 sierpnia.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d1xzr83
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1xzr83
d1xzr83
Więcej tematów