Trwa ładowanie...
IAR

"Zradykalizowani" kierowcy autobusów w Brukseli stracili pracę

Kierowcy autobusów podejrzani o radykalizm- bez pracy w Brukseli. Jak donoszą belgijskie media, firma transportowa STIB zrezygnowała ze współpracy z kilkoma osobami, które mogły być niebezpieczne.
Share
Belgijska policja szuka kilku uzbrojonych islamskich ekstremistów
Belgijska policja szuka kilku uzbrojonych islamskich ekstremistówŹródło: PAP/EPA, Fot: Stephanie Lecocq
d41yvhw

Według belgijskich służb bezpieczeństwa, stanowili oni zagrożenie wynikające z "radykalnej działalności muzułmańskiej". Niektóre z tych osób miały podróżować do Syrii, by tam dołączyć do bojowników Państwa Islamskiego. W czasie swojego wyjazdu miały być na zwolnieniu lekarskim. Przedstawiciele firmy STIB nie chcą tych informacji oficjalnie potwierdzić.

Jak zauważają z kolei belgijskie media, zwolnienie kierowców było działaniem ryzykownym dla firmy , gdyż - przynajmniej zgodnie z przepisami - ani podróż zagraniczna, ani radykalna postawa pracownika nie jest wystarczającym argumentem do tego, by przerwać z nim współpracę. Tymczasem firma, która zatrudnia obecnie siedem i pół tysiąca osób ma kontynuować monitoring swoich kierowców co oznacza, że może dojść do kolejnych zwolnień. Wszystko w czasie, gdy autobusy, tramwaje i metro, zarządzane przez STIB w Brukseli uznawane są za potencjalne cele zamachów.

Przez kilka dni, gdy w stolicy obowiązywał najwyższy poziom zagrożenia terrorystycznego, podziemna kolejka była wyłączona z ruchu. Teraz już działa normalnie, ale na stacjach wciąż są obecni żołnierze.

d41yvhw

Podziel się opinią

Share
d41yvhw
d41yvhw
Więcej tematów