Trwa ładowanie...
d3c4t8k

Zostawiła dzieci w "oknie życia". Nie jest wcale taką złą matką

W olsztyńskim "oknie życia" matka porzuciła niespełna dwumiesięczną dziewczynkę. Obok stał wózek z 1,5-rocznym chłopcem. Kobieta wyjaśniła policji, że była to świadoma decyzja. Sąd zadecydował już o losie jej dzieci.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dwójkę małych dzieci w oknie życia znalazły zakonnice
Dwójkę małych dzieci w oknie życia znalazły zakonnice (PAP, Fot: Marcin Bielecki)
d3c4t8k

O tej historii pisały największe krajowe media – dwójka maluchów wzięła się znikąd, policjanci ruszyli na poszukiwania matki. Portal Olsztyn.wm.pl podał, że kiedy do niej dotarli, wyznała im przykrą prawdę. Do desperackiego kroku doprowadziły ją problemy finansowe i brak dachu nad głową.

Poinformowano też, że dziećmi, zgodnie z decyzją sądu, zaopiekowali się dziadkowie. O szczęśliwym finale mówi Marianna Ruebo, dyrektorka Ośrodka Wsparcia i Opieki Nad Dzieckiem i Rodziną w Olsztynie, gdzie przebywały maluchy. – Mają one kontakt z rodzicami, którzy uczestniczą też w ich wychowaniu – przyznaje.

Dziećmi najpierw zaopiekowały się zakonnice, później lekarz w szpitalu dziecięcym, następnie trafiły do wspomnianego ośrodka. Nic im nie było, nie stwierdzono zadrapań, siniaków ani otarć. Dziadkowie zgłosili się zaraz po tym, jak sprawą zainteresowały się media.

d3c4t8k

Zobacz także: Zakonnica opowiada o dzieciach znalezionych w oknie życia

d3c4t8k

Podziel się opinią

Share

d3c4t8k

d3c4t8k
Więcej tematów