Zoo w Hangzhou: To nie ludzie w przebraniu, nasze niedźwiedzie słoneczne są prawdziwe

Ogród zoologiczny we wschodnich Chinach tłumaczy się w sieci. Władze placówki odpierają z powagą zarzuty o mistyfikacje i wysyłanie na zwierzęce wybiegi przebranych statystów, którzy mają udawać zwierzęcych podopiecznych zoo.

Biruang malajski poruszający się na dwóch tylnich łapach, wygląda bardzo ludzko
Biruang malajski poruszający się na dwóch tylnich łapach, wygląda bardzo ludzko
Źródło zdjęć: © Wikimedia Commons

"To nasze niedźwiedzie słoneczne. Są prawdziwe. To nie są przebrani ludzie" - przekonują w mediach społecznościowych przedstawiciele ogrodu. To reakcja na komentarze pod filmem pokazującym miśka z zoo w Hangzhou stojącego na tylnych łapach.

Faktycznie wygląda jak ktoś w luźnym futrzanym kostiumie. I tak to właśnie komentowali z rozbawieniem użytkownicy mediów społecznościowych, uznając, że wynajęcie do roli niedźwiedzi ludzi, którzy będą nawiązywać interakcje z odwiedzającymi, to strzał w dziesiątkę.

Jak podał BBC News, cytując kolejne wpisy zoo, które wcieliło się w postać niedźwiedzia i w jego imieniu wytykało odwiedzającym niezrozumienie niedźwiedziego losu, to najprawdziwszy miś. Zamieszanie w sieci to tylko konsekwencja nieznajomości zachowań i sylwetki niedźwiedzia słonecznego, biruanga malajskiego, najmniejszego gatunku tego zwierzęcia.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Płonie już kilka dni. Przełomowy moment u wybrzeży Holandii

To, jak tłumaczy zoo reagując na komentarze w sieci, zagrożony gatunek pochodzący z lasów deszczowych Azji Południowo-Wschodniej. Zwierzaki, gdy staną na tylnich łapach, mają około 1,3 m wysokości.

Zoo w Hangzhou: To nie ludzie w przebraniu, nasze niedźwiedzie słoneczne są prawdziwe

To znacznie mniej niż pozostałe gatunki niedźwiedzi. Są też szczuplejsze i wcale nie mają zwalistej, misiowej sylwetki. Na filmie widać, jak niedźwiadek stoi na skraju swojego wybiegu i zaczepia gości.

W poście zoo w Hangzhou podano, że placówka zaprosiła dziennikarzy, aby mogli spotkać się oko w oko z biruangiem i przekonać się, że to nie jest przebrany pracownik zoologu. Zwisające futro, choć przypomina za duży kostium, to - według BBC News - normalna i bardzo ważna cecha jego anatomii. Fałdy pomagają osobnikom chronić się przed drapieżnikami - nadmiar skóry daje większe możliwości manewru w walce.

Źródło artykułu:WP Wiadomości
chinyzooniedźwiedzie

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (19)