Trwa ładowanie...
ycipk-3wh23s

Żona przeprasza dyktatora za męża

Żona amerykańskiego kontraktora Alana P.Grossa zatrzymanego na Kubie prawie rok temu wysłała list do Raula Castro z przeprosinami za jego działalność i prośbą o zwolnienie. Gross przyjechał tam potajemnie, aby pomóc dysydentom.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Żona przeprasza dyktatora za męża
(AFP)
ycipk-3wh23s

"Jeżeli jego działalność mogła urazić Pana i Pana rząd, jesteśmy z mężem naprawdę pełni wyrzutów sumienia" - napisała Judy Gross.

Telefony satelitarne dla dysydentów?

61-letni Gross został aresztowany na Kubie w grudniu ub.r., kiedy przyjechał tam w ramach tajnego programu zorganizowanego przez amerykańską Agencję Pomocy Zagranicznej (AID), organ Departamentu Stanu.

ycipk-3wh23s

Rząd USA przyznał, że Gross dostał się na Kubę bez ważnej wizy i przywiózł tam telefony satelitarne dla dysydentów religijnych. Władze kubańskie oskarżają go o szpiegostwo, chociaż nie postawiły mu formalnych zarzutów.

Amerykanin jest przetrzymywany od ponad 10 miesięcy w więzieniu, a ostatnio w szpitalu więziennym, ponieważ jest chory na cukrzycę. Reżim kubański zezwolił na odwiedzenie go jego żonie i córce.

List dopiero ujawniony

Jak podał w poniedziałek "New York Times", list żony Grossa do Castro datowany jest 4 sierpnia, ale ujawniono go dopiero w niedzielę. Reprezentujący go adwokat powiedział, że chciał, aby wiadomość o liście zbiegła się z dyskusjami na temat Kuby w ONZ i Unii Europejskiej.

ycipk-3wh23s

Zgromadzenie Ogólne NZ ma w tych dniach głosować, jak co roku, nad rezolucją potępiającą embargo USA wobec Kuby. Jak zwykle oczekuje się jej przyjęcia zdecydowaną większością głosów.

Tymczasem UE zdecydowała w poniedziałek, że nie wycofa się na razie ze wspólnego stanowiska wobec Kuby, ustalonego w 1996 roku, ale zacznie rozważać dokonanie w nim zmian wobec takich faktów, jak zwalnianie więźniów politycznych i reformy gospodarcze na Kubie.

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3wh23s

ycipk-3wh23s
ycipk-3wh23s