Trwa ładowanie...

Żołnierze musieli stać w deszczu przez 7 godzin i czekać na spóźnionego Macierewicza

Dwa tysiące żołnierzy, w tym połowa spoza Polski mogło na własnej skórze przekonać się jakie podejście do uroczystości wojskowych ma minister obrony narodowej Antonii Macierewicz. Szef resortu kazał czekać na siebie przez kilka godzin, a w tym czasie bronił Misiewicza w siedzibie partii na Nowogrodzkiej.

Share
Żołnierze musieli stać w deszczu przez 7 godzin i czekać na spóźnionego MacierewiczaŹródło: PAP
dlv2obb

Nad poligonem w Orzyszu, gdzie wczoraj odbyło się oficjalne powitanie żołnierzy Batalionowej Grupy Bojowej NATO, co chwile przechodziły nawałnice, padał deszcz, a chwilami nawet grad. "Żołnierze stanęli w szyku o godz. 9 rano. Już w południe widać było, że są przemoczeni i zziębnięci, a według planu powitanie miało rozpocząć się za trzy godziny i potrwać kolejne dwie" - opisuje tygodnik Polityka.

Nikt nie pomyślał o tym, aby podać im ciepłą herbatę. Żołnierze sami próbowali się rozgrzać, a dowódcy kampanii z USA zachęcali ich do rozgrzewających ćwiczeń. Fatalna pogoda dawała się mocno we znaki. Jeden z rumuńskich oficerów zasłabł i został odprowadzony z szyku. Jednak na miejsce nie wezwano pogotowia. Koledzy ułożyli go w ustronnym od deszczu miejscu i próbowali rozgrzać.

"Sytuacja stała się jeszcze bardziej niezręczna, kiedy nadeszła wiadomość, że prezydent RP, zwierzchnik sił zbrojnych, już wsiada do śmigłowca – a Antoni Macierewicz nadal broni swojego podopiecznego na Nowogrodzkiej. Kiedy minister wyjeżdżał z siedziby partii, trybuna VIP w Orzyszu już się zapełniała" - relacjonuje Polityka.

W końcu gdy na miejscu pojawił się Macierewicz skrócono oficjalne uroczystości o godzinę, a ostatni żołnierze zeszli z placu przed trybuną VIP tuż przed godziną 18.

źródło: Polityka

dlv2obb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dlv2obb
Więcej tematów