Trwa ładowanie...
05-05-2014 13:19

Zobacz stację metra Stadion Narodowy

W tym roku warszawiacy mieli już okazję, aby zobaczyć dwie nowe stacje metra - C9 Rondo Daszyńskiego i C10 Rondo ONZ. Z kolei w niedzielę 18 maja miasto st. Warszawa wraz z Metrem Warszawskim Sp. z o.o. i AGP Metro Polska S.C. zapraszają do obejrzenia stacji C14 Stadion Narodowy. Podobnie jak podczas wcześniejszych edycji, uczestnicy wycieczek będą mieli niepowtarzalną okazję do wykonania pamiątkowych zdjęć.

Zobacz stację metra Stadion NarodowyŹródło: WP.PL, fot: Andrzej Hulimka
d1azdpg
d1azdpg

Stacja Stadion Narodowy wyróżnia się pod względem budowlanym i wykończeniowym. Są tu schody, których stopnie wykonane zostały ze specjalnie szlifowanego kamienia. Okładzina z czarnego, polerowanego kamienia - jednego z wiodących elementów ozdobnych stacji - montowana jest również na krawędziach konstrukcji stałych i ruchomych schodów. Zobaczyć tu już można pierwsze elementy szklanych balustrad, którymi zabezpieczone będą schody ruchome od zewnątrz.

Nad peronem pojawiły się natomiast elewacje sufitowe - zielone kubiki. Na ścianach zatorowych zamontowane zostaną wkrótce panele z grafikami Wojciecha Fangora. Znany na całym świecie polski artysta przygotował dla każdego przystanku metra barwne geometryczne odwzorowanie nazw stacji w typowej dla siebie stylistyce.

Wiodącym kolorem stacji Stadion Narodowy będzie kolor zielony, takie będą np. szklane daszki nad wejściami.

Wszyscy zainteresowani zwiedzaniem stacji II linii metra "Stadion Narodowy" proszeni są o dokładne zapoznanie się ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi przebiegu wycieczki, warunkami uczestnictwa oraz sposobem rezerwacji wejściówek na teren budowy ---> TUTAJ. Rejestracja na wycieczkę rozpoczyna się *6 maja o godzinie 9:00 *i będzie trwała do wyczerpania miejsc.


d1azdpg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1azdpg
Więcej tematów